Київський майстер "навчив" ЗІЛ їздити на дереві (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Розв`язати дві проблеми - здорожчання бензину та погіршення навколишнього середовища, принаймні у мінімальному масштабі, вирішив майстер Сергій Калиновський. Свою вантажівку ЗІЛ він перевів з бензинового на дерев`яний пайок. Каже, дрова щонайменше у 6 разів дешевше ніж літр пального. До того ж така автівка набагато менше забруднює довкілля.
  Наталія Радченко, 5 канал:  "Якщо у вас є 5 мішків дров та ось така машина, ви можете спокійно їздити цілий день. До того ж у Вас не болітиме голова через подорожчання бензину".

  Перевести 20-річний ЗІЛ з бензину на дрова Сергій Калиновський вирішив після чергового здорожчання пального. Винахідником чоловік себе не вважає, адже після війни за радянських часів такі машини вже були. Але з того часу технологію призабули. Тому лише півтора року пішло на втілення ідеї. Спочатку Сергій вивчав спеціальну літературу й за старими ескізами, зробив власне креслення дров`яного газогенератора. Зробити замовлення на одному з українських заводів було справою техніки. Тепер майстер з гордістю розповідає як легко працює машина на дровах.

  Сергій Калиновський, майстер: "Это газогенератор, это, в принципе, тот же бензобак. То есть сюда забрасываются дрова, здесь подается воздух, это все без доступа кислорода превращается в газ и этот газ в дыльнейшем идет на систему фильтрации и охлаждения. И после идет в двигатель внутреннего сгорания, где и заменяет бензин".

  На 100 кілометрів ЗІЛ споживає 120-130 кілограмів деревини. Й це при тому, що у ЗІЛа "вовчий апетит". У бензиновому еквіваленті він їсть більше ніж 50 літрів бензину. Не забруднюється й довкілля. Сергій запевняє, під цією вихлопною трубою можна сидіти цілий день.

  Сергій Калиновський, майстер: "Им фактически можно дышать, здесь находится только СО2 и Н2О, нету никаких свинцовых соединений, ни азотных. Чистый абсолютно выхлоп: Евро-2 отдыхает".

  Єдина незручність - треба періодично вигрібати попіл та й деревину треба нарізати шматочками не більше 6-ти сантиметрів. Проте, за словами майстра, справжнього поціновувача це не злякає. Прикладом, сам, найближчим часом Сергій планує купити легкову автівку тай її теж пристосувати під деревину. Для цього вже розробив маленький газогенератор і вже бачить у мріях як їздитиме на дачу.

  Наталія Радченко, Леонід Мосейчук, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.28Мб)
  Попередній матеріал
  Хліб за стародавніми рецептами ченців випікають у Луганську (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  У Великій Британії розбився літак - всі пасажири загинули
  Теги:
  Loading...