Київський колекціонер зібрав більше сотні годинників [репортаж, відео]

  Понад сто годинників пробили дванадцяту і сповістили про старий новий рік родину київського колекціонера Юрія Новицького. Чоловік зібрав старовинні хронометри і прикрасив ними не лише помешкання, а й офіс, у якому працює.

  Збирати раритетні годинники - це його хобі. Найстарішому - англійському - понад 250 років, наймолодшому - майже 100.

  Життя під бій курантів. 25 років поспіль родину Новицьких про новий рік сповіщають одразу десятки годинників з Франції, Англії, Німеччини та Австрії.

  Юрій Новицький звик відкорковувати шампанське у колі годинникової родини. Так він називає свою колекцію. Збирати її почав у 1986 році. Тоді в Умані випадково придбав перший старовинний експонат.

  У колекції Юрія Новицького раритетні годинники, які ще за імперських часів продавали на аукціонах. Є й такі, що належали відомим діячам світової культури. Ось цей, приміром, декілька років тому прикрашав помешкання відомого кінематографіста Сергія Параджанова:

  Юрій Новицький, колекціонер: "Вот этим часам 150 лет, этим - 120 лет".

  Дружина колекціонера Наталя зізнається - чоловіка до годинників іноді ревнує. Бо той сприймає їх за своїх дітлахів. Якщо чує, що якийсь з механізмів замовк, Юрій навіть уночі може взятися його лагодити. Проте захоплення чоловіка дружина все ж підтримує, і новий рік із ним теж зустрічає під бій сотень курантів. Каже: пердзвін чують і сусіди. 

  Мрія Юрія Новицького - створити музей годинників. Утім останнім часом колекціонер частину їх розпродав. Залишає лише найстаровинніші експонати. А  доповнювати незвичайну родину збирається лише годинниками з австрійським механізмом, бо, запевняє, він найбільш точний.

  Юлія Фінгарет, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Пакистані застрелили від 8 до 12 політичних діячів
  Наступний матеріал
  У США збирають кошти на захист звинуваченого у витоку інформації для Wikileaks
  Теги: