Фото Катерина Сергацкова / УП

Кияни зайняли частину території російського посольства і облаштували там сад

Орендований росіянами пустир мешканці столичного Подолу зайняли самовільно, і підняли над ним синьо-жовтий прапор.

Про таке повідомила журналістка Катерина Сергацкова у статті для "Української правди".

Вона пише: два тижні тому на невеликому майданчику біля Контрактової площі, яка знаходиться в оренді посольства Російської Федерації, був досить потворний, засмічений пустир, в куточку якого мешкали безпритульні місцеві жителі. Тепер тут доглянутий газон, ящики, в яких вирощуються квіти й овочі, і піддони-табурети, на яких можна відпочити, а біля місця з'явилася назва – "Самосад".

У ці вихідні у "Самосаді" облаштували навіть невелику сцену, збиту з дерев'яних дощок командою ентузіастів з групи Pylorama. Над сценою майорить український прапор – на випадок, якщо хтось раптом засумнівається в приналежності місцини. четності російського посольства до місця.

Катерина Сергацкова уточнила, що у відомства ніхто дозволу на те, щоб організувати на пустирі сад, не питав. Місцеві активісти окупували територію за принципом сквотингу, вирішивши, що краще зробити те, що хочеться, а вже потім, якщо доведеться, займатися юридичними питаннями.

"Самосад" виник з ініціативи жителів Подолу, об'єднаних у Facebook-спільноті "Подоляночка". На початку весни фотограф Ольга Закревська і громадський активіст Павло Калюк ініціювали створення своїми руками приємного публічного місця, де можна буде влітку відпочивати і вирощувати квіти, зелень і овочі. Ініціативу підтримали місцеві мешканці, і незабаром ініціатори почали отримувати від знайомих і незнайомих людей дерев'яні ящики, мішки з землею і насіння для майбутнього саду. Активно допомагають в організації "Самосад" представники "Громадської варти Подолу" – ініціативи, яка з'явилася ще під час подій на Майдані.

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Голосіївському районі Києва сталося збройне пограбування банку - МВС
Наступний матеріал
Новий закон про вибори має передбачати відкриті партійні списки - Гройсман

Кияни запланували встановити новий рекорд на каяках

У столиці презентуватимуть електронну систему, за допомогою якої кияни зможуть контролювати бюджет міста

Кияни влаштували толоку - прибирають Труханів острів

Кияни зустрічали "кіборгів", які повернулися до Житомира на ротацію