Кияни бюрються проти будівництва електропідстанції до Євро-2012 [репортаж, відео]

  Академік Борис Патон судиться зі столичною владою. Він вимагає зупинити вирубку майже двохсот дерев у одній із зелених зон міста. На її місці мають звести електропідстанцію. Мешканці прилеглого будинку підтримують цю вимогу: кажуть, що будівництво на схилах гори спричинить руйнування будинку.

  Влітку на схилах Черепанової гори у столиці зеленів сквер. А зараз замість зеленої зони - лісоповал.

  Столиця готується до Євро 2012. І саме на цьому місці мають звести підстанцію. Вона подаватиме енергію на НСК "Олімпійський".

  Тетяна Альохіна: "Десять днів Євро - і сотні дерев зрубано". 

  Мешканці будинку навпроти колись зеленого парку - у паніці. Кажуть, за два дні зелений гай пішов під сокиру. А загалом заплановано зрубати 172 дерева. Під стукіт будівельників Тетяна розповідає про наслідки будівництва підстанції. 

  Тетяна Альохіна: "Будівництво тільки починається, наш дом вже просів і дав тріщину, і в нас просідає ліфтова шахта".

  Інесса Ситникова: "Этот дом полностью начнёт разрушаться. Тем более, у нас уже на третьем, на четвертом этаже отходят стены. Мы зафиксировали".

  Зупинити будівництво кияни вирішили через суд. Скасувати рішення столичної влади про вирубку дерев просить сам академік Борис Патон - він у справі позивач. Бо в одних рядах з мешканцями будинку, які потерпають від будівництва.  

  Журналіст: "А Борис Патон у вашому під`їзді живе?"

  Місцева мешканка: "Да, в нашому, квартира 67-68".

  До суду Патон не прийшов, лише його представник. Озвучує думку позивача.

  Сергій Дзюбенко, представник Бориса Патона в суді: "Дану електропідстанцію можна було збудувати і не в центрі міста, а десь в якомусь промисловому районі міста, і звідти лише провести мережі до стадіону".

  Мешканці прилеглої території, каже юрист, навіть готові за власний кошт знову засадити схили. Та представники "Олімпійського", для якого власне підстанцію і будують, на поступки йти не готові.

  Сергій Панченко, провідний спеціаліст юридичного відділу НСК"Олімпійський": "Якщо є призупинення будівництва, то буде відхилення від графіку, і це може вплинути на підготовку України до Євро 2012".

  На тому ні з чим і розійшлися. Суд оголосив перерву у справі аж до березня. До розгляду вирішили залучити ще й національне агенство з питань підготовки та проведення в Україні Єврочемпіонату.

  Анна Мірошниченко, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Австралії людина загинула від нападу акул
  Наступний матеріал
  У США з аукціону продають 70 гітар Еріка Клептона
  Теги: