КВУ попереджає про можливі фальсифікації на виборах до парламенту

  Про можливі фальсифікації на виборах до парламенту попереджають у Комітеті виборців України. Активісти занепокоєні нечіткою схемою формування виборчих округів.

  Законодавство рекомендує формувати округи із однаковою кількістю виборців - приблизно від 140 до 180 тисяч людей. Але похибка у 40 тисяч виборців може вплинути на кількість округів в області. Відтак, в одних регіонах можуть створити більше невеликих округів, а в інших навпаки. Це вплине на кількість депутатів від конкретної області. У комітеті пропонують взяти за основу розподіл, який діяв під час виборів 2002 року із невеликими змінами. Для прикладу, у КВУ вже створили макет округів для Черкаської області. Обіцяють підготувати подібні проекти для всіх регіонів. Оприлюднити межі округів Центральна виборча комісія має до 30 квітня.

  Олександр Черненко, голова правління Комітету виборців України: "Немає вимоги, а це дуже важливо, щодо нерозривності меж округів. Що це означає - що теоретично можна допустити, що один округ в межах області може бути створений двома, трьома анклавами, які просто не межуть між собою, щоб нарізати округи під якогось кандидата".

  Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України: "Якщо процес формування округів так і залишиться в кабінетах під килимами, і ми просто в травні або в кінці квітня дізнаємося межі округів, і в нас волосся стане дибом, і це вже можна бути говорити і нам, і закордонній громадскості, що влада готується серйозно до фальсифікації усієї вибочої кампанії".

  Попередній матеріал
  Стартувало шосте коло чемпіонату ПХЛ України
  Наступний матеріал
  Біля берегів Папуа-Нової Гвінеї затонув пасажирський пором
  Теги: