Курси підготовки усиновителів розпочали у Києві

  Слухати і розуміти дітей навчають батьків на унікальних курсах підготовки усиновителів. Пробний проект розпочали у Києві. Батькам, які планують усиновити малюка, розповідають про психологічні, фізичні особливості дітей, від яких вже одного разу відмовилися.

  Лекції, тренінги, інтерактивні заняття. Охочі взяти в родину чужу дитину, проходять простий та корисний дводенний курс навчання. Викладають його працівники міського центру дитини. Всі вони самі є або прийомними батьками, або усиновителями.  Психологи адаптували європейську програму до українського менталітету.

  Ірина Циганкова: "Керівник відділу сімейних форм виховання Київського міського центру дитини. 2 дні це навіть мало. Вони отримують більше запитань, ніж відповідей. Тому повинно бути як і для опікунів, прийомних батьків існує тренінг 10 дневний для усиновителів він теж не завадив би".

  Такі курси повинні відвідувати всі. Навіть рідні батьки. Впевнена Наталія Бриліцька. 9 місяців тому вони з чоловіком усиновили 5 річного Іллю. Його рідну мати позбавили батьківських прав. Жінка залишала малого самого у квартирі по кілька днів без їжі. Наталія стала для хлопчика справжньою матір’ю. Допомогли психологи.

  Наталія Бриліцька, усиновителька: "Перші місяці було навіть страшно. Неприємно, що я до цієї дитини нічого не відчуваю. Абсолютно чужа дитина. Цей рік я не працювала, заради Іллюши. Бо я знала, що я маю бути з ним".

  Одна з найголовніших речей, якій навчають на курсах для усиновителів,- як сказати дитині, що її всиновили.

  Олександр Кузнєцов, усиновитель, психолог київського міського центру дитини: "В голове думаешь это легко, а потом, когда перед тобой сидит даже взрослый, который изображает ребенка, сказать. Сделать первый шаг. это очень полезный опыт для меня был".

  Програма підготовки усиновителів діє вже рік. За цей час навчалися більше двохсот киян. У міністерстві сім`ї, молоді та спорту впевнені, кількість розусиновлень за цей час зменшилася, зокрема, і завдяки таким курсам.

  Людмила Балим, директор державного департаменту з усиновлення: "У 2005 році було 75 відмов. В минулому році у 2009 - 24".

  Проект підготовки та підтримки батьків-усиновителів планують впровадити і в регіонах. Але коли на це виділять кошти,- у Мінсім’ї сказати поки що не можуть.

  Дар’я Безродна, Віктор Снєжко. 5 канал.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала голову Львівського тервиборчкому
  Наступний матеріал
  Зсуви грунту у Мексиці - 18 загиблих [відео]
  Теги: