5.ua

Курсанти Університету повітряних сил склали іспити з пілотування на вітчизняних літаках

  Під Харковом курсанти Університету повітряних сил імені Івана Кожедуба складали іспити з пілотування.


  Сьогодні вони вперше піднялись у небо без інструкторів. Місяць тренувальних польотів для другокурсників Університету повітряних сил – позаду, на черзі – іспити.

  Маленькі, легкі, прості в керуванні – цього року курсанти навчаються на літаках ХАЗ-30. Це розробка харківського авіазаводу. Для університету підприємство виділило п'ять таких машин.

  Директор Харківського авіазаводу Анатолій М'ялиця агітує: "Мы доказали, что самолет способен, чтобы взять его на вооружение и учить курсантов. Пока решение не принято, но я думаю, на следующий год оно будет принято – или закупать за рубежом, или поддерживать собственного производителя".

  Курсанти теж називають легкомоторний літак ідеальною машиною для навчання. "Разнообразные фигуры простого пилотажа – горка, пикирование, виражи, развороты, Они прощают такие грубые ошибки – самолета для первоначального обучения я не знаю лучше" – розповів курсант Харківського Університету повітряних сил Данило.

  На наступному етапі навчання курсанти пересядуть на серйозніші літаки – транспортні і реактивні. Але до цього Л-39 допустять тільки найкращих. Пілоти, яким довірять літати на винищувачах, після закінчення університету будуть захищати повітряний простір України від ворогів.

  Світлана Сірик, Вячеслав Кузьменко, "5 канал".
  Попередній матеріал
  Нафта продовжує знецінюватися: Brent коштує вже менше $91 за барель
  Наступний матеріал
  За добу російські терористи вбили ще 3-х донеччан
  Loading...