5.ua

Крим готується до референдуму в умовах тотальної російської пропаганди

  Без міжнародних спостерігачів, без проукраїнської агітації і без нормального доступу журналістів – до "виборів без вибору" готується Крим. Псевдореферендум, призначений на неділю, не лише був проголошений незаконно, але і відбуватиметься з порушеннями багатьох норм.

  Передвиборна агітація на вулицях кримських міст з’являється за лічені дні до голосування. Референдум – уже за 4 доби, а в Сімферополі – тільки розклеюють плакати. "Крим – це Росія", "Разом із Росією" – майорить повсюди. Проукраїнських білбордів шукати зась, але кримчани цьому навіть не здивовані.

  Мешканці Сімферополя: "Ну, потому что большинство, я думаю, за Россию. Из-за этого проукраинских плакатов нет".

  Мешканці Сімферополя: "Даже без понятия, почему… Наверное, не нужно".

  Хоч би як організатори були певні у виборі кримчан – все ж не забувають нагадати, чим саме їм "загрожує" українське майбутнє: колючий дріт, свастика і фашизм. І в одній низці з цими "загрозами" – УПА і "Правий сектор".

  Тетяна Валінтенко, мешканка Севастополя: "Я только за, за эти бигборды, которые говорят нам о том, что фашизм сюда не должен пройти. Потому что у нас славная земля, намоленная".

  Іван Комілов, мешканець Севастополя: "Фашиствующие вооруженные люди, которые сейчас осуществляют власть в Киеве, именно с ними мы готовы бороться".

  "Зупинити антиросійську вакханалію" закликає кримчан із передвиборних газеток... Володимир Жириновський. Намет ЛДПР – просто під будівлею кримського парламенту. Перехожі охоче беруть агітки. Крім них – безкоштовно роздають ще й проросійську газету "Вєсті". Альтернативну точку зору в Криму не знайти ані в пресі, ані по телебаченню – хіба що в інтернеті.

  Мешканці Сімферополя: "Получается, что с Россией стабильнее, потому что видите, какой в Киеве бардак творится на улице... Что это за власть, которая допускает такой бардак?"

  Незалежних опитувань громадської думки перед поспішним референдумом у Криму теж не проводять. Тому невідомо, скільки людей насправді за такий порядок.

  Галина Павлова, мешканка Сімферополя: "Нет, никакого деления не может быть. Когда мы вместе – мы победим. Если мы будем отделяться – мы просто все подохнем... Россия пришла сюда и навязала нам свою политику, свое понятие, поманила большим рублем, что все будет хорошо. А скажите, в России все хорошо?"

  Висловитися про майбутнє Криму не на вулицях, а на дільницях запрошені усі повнолітні громадяни України, що мають кримську реєстрацію. Мільйон 800 тисяч бюлетенів уже пішли на друк. А в них – російською, українською та кримськотатарською мовами два варіанти вибору: "увійти до складу Росії на правах суб’єкта федерації", чи "лишитися в складі України й повернутися до Конституції 1992-го року."

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Матчі баскетбольного єврокубку переносять з України до Литви
  Наступний матеріал
  Уряд Чехії допоможе оновити заклади охорони здоров’я в Україні
  Теги:
  Loading...