Кримські екологи і депутати – проти намиву піску біля мису Фіолент

  Кримські екологи звинувачують промисловців, які видобувають пісок в акваторії мису Фіолент, у нищенні морської фауни та пляжів. Проти видобутку виступають також депутати міськради, які звернулися до Верховної Ради з проханням заборонити промисел.

  Прокурор Севастополя підписав позов до окружного адмінсуду Києва, щоб той визнав незаконним дозвіл на видобуток піску, що його має компанія «Суеста». Утім, адміністрація фірми подібні закиди заперечує і заявляє, що у такий спосіб тиснуть конкуренти.

  Микола Подоляко, громадський екологічний інспектор: «Вот устрица была черноморская краснокнижная, вот мидия была. Они уже мертвые. Высосали их ночью, сегодня утром уже выбросили. Они мертвые».

  Громадський екологічний інспектор Микола Подоляко демонструє гори мертвих молюсків, що були зібрані з морського дна разом із піском. Тепер вони – виробничі відходи. Чоловік запевняє: так само від видобутку страждає уся морська фауна акваторії Фіоленту.

  Микола Подоляко, громадський екологічний інспектор: «Для ихтиофауны это просто геноцид – уничтожение всего живого организма на Черном море. В этом месте идет нерест на 36 видов рыб только краснокнижных, а всего – около 56 видов, которые нерестятся в этих территориях, уникальное место для Черного моря и не только. Даже сейчас, идет нерест – они ведут добычу. Это категорически запрещено».

  Станом екології Чорного моря та збереженням рекреаційних зон занепокоїлись у мерії, бо впевнені: видобуток піску у цій зоні – незаконний. Якщо його вчасно не припинити – у прибережній смузі Севастополя зникнуть піщані пляжі, а схили Фіолента – зруйнуються. Мають і наказ голови Держслужби геології і надр України про анулювання дії спецдозволу компанії «Суеста» на такі роботи, датований 2012 роком.

  Карп Булатов, голова комісії з екологічної безпеки та питань НС міськради Севастополя: «Добывается незаконно по следующим причинам: горсовет дважды – в 2008 и 2012 гг. – принимал решение о запрете добычи морского песка в акватории Севастополя. Второе: у данной кампании отсутствует согласование проекта развития добычи песка на 2013 г.»

  Натомість, в дирекції ТОВ «Суеста» твердять: цю заборону на розвідування надр – цьогоріч скасував суд, тож претензії безпідставні. До того ж, мають на руках необхідні висновки експертів. Ситуацію довкола своєї компанії – вважають тиском конкурентів. Мовляв, «Суеста» здешевила пісок на кримському ринку на 30%.

  Владислав Крот, директор ТОВ «Суеста»: «На сегодняшний день группа компаний, как и в предыдущие времена, действует только в законном поле. Существует решение суда донецкого о том, что остановка спецдозвола  была незаконной. Вот это решение, вы можете ознакомиться. И никаких оснований для того, чтобы останавливать действия группы компаний по поводу добычи песка на месторождении «Севастопольское-1», на сегодняшний день нет».

  Нині кожна із сторін конфлікту вбачає порушення іншою кримінального законодавства, і вже звернулися з відповідними заявами до правоохоронців. Екологічна служба міськради поскаржилася на порушення правил користування надрами, а компанія-видобувальник – про перешкоджання підприємницькій діяльності. Нині тривають слідчі дії. Тим часом, севастопольські депутати попросили Верховну Раду заборонити видобування піску в акваторії Чорного моря.

  Місцеві захисники довкілля стривожені: роботи з видобування піску тривають лише півроку – а за цей час намито 560 тисяч тонн піску, чим порушено екологічний баланс на шістдесяти двох гектарах морського дна. Та більше лякають екологів плани компанії – видобути іще понад два з половиною мільйони тонн піску.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Посол США запевнив у підтримці євроінтеграції, але нагадав про Тимошенко
  Наступний матеріал
  Мешканці Дніпропетровська скаржаться на незаконну свиноферму [відео]
  Теги:
  Loading...