Мар'яна Беца 5 канал

Кремль свідомо створив штучні перешкоди для Геращенко у виконанні її обов'язків - МЗС

Міністерство закордонних справ України зробило публічну заяву, в якій категорично засудило дії російської сторони щодо недопущення Ірини Геращенко до так званого "судового засідання" у справі Савченко

Міністерство закордонних справ України заявляє, що російська влада створила для Ірини Геращенко штучні перешкоди у виконанні її функцій в рамках Тристоронньої контактної групи. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца.

"Сьогоднішня заборона Ірині Геращенко, яка є народним депутатом України і постійним членом делегації України в ПАРЄ, користується міжнародним імунітетом, а також є Уповноваженим Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі ... звичайно, це викликає обурення. Тому що, не допустивши Ірину Геращенко до участі у так званому "судовому засіданні", російська влада фактично цілеспрямовано створила штучні перешкоди представнику України в рамках Тристоронньої контактної групи для виконання своїх безпосередніх функцій", - зазначила вона.

За її словами, українське Міністерство закордонних справ відправили ноту російській стороні з вимогою негайно скасувати таке рішення щодо народного депутата України Ірини Геращенко.

"Як відомо, відповідно до Мінських домовленостей, передбачене положення щодо звільнення всіх заручників та незаконно утримуваних осіб. Тому ми відправили ноту російській стороні, ми зробили публічну заяву, в якій категорично засудили такі дії російської сторони, і вимагаємо від Росії негайно скасувати це рішення щодо Ірини Геращенко, а також вжити всіх можливих заходів з метою уникнення і в подальшому будь-яких провокацій щодо родичів, адвокатів, близьких Надії Савченко, українських та іноземних журналістів, правозахисників, народних депутатів", - сказала Беца.

Вона також додала, що "всі ці сигнали, всі ці кричущі порушення і норм міжнародного права, і норм людини ми будемо доводити до міжнародної спільноти".

Нагадаємо, на підтримку Савченко до РФ вирушила група українських посадовців і депутатів.

Попередній матеріал
На Київщині СБУ вилучила майже півтонни бурштину на суму 10 млн грн
Наступний матеріал
У Нацгвардію потрібно ще 18 тисяч контрактників
Теги:
Loading...

13 іноземних дипломатичних місій не пустили на суд над Надією Савченко

У Харкові під російським консульством вимагали звільнення Надії Савченко

Савченко на оголошенні вироку: "Боремося до кінця!"

Фейгін: Коли вирок набуде чинності, Надія Савченко поновить сухе голодування

Адвокат: Суд ще не оголосив Савченко винною – вирок оприлюднять в кінці

5 канал - трансляція наживо