Кожара вирішив покарати генконсула України в Туреччині за критику влади

  Занепокоєння застосуванням сили проти мирних мітингарів висловила Швеція Україні. Міністр закордонних справ Карл Більдт повідомив, що для вручення відповідної ноти до шведського МЗС викликали українського посла.

  Все більше й вітчизняних державних працівників також виступають проти насильства. Представник України в ООН Юрій Сергєєв висловив солідарність із Майданом. Дипломат заявив, що обурений розгоном мирної акції на Майдані Незалежності у ніч проти 30 листопада. Свою позицію Сергєєв повідомив пікетникам, що прийшли до представництва України в ООН у Нью-Йорку. Дипломат сказав, що застосування сили щодо мирних людей є замахом на конституційні права українців, зокрема – на право волевиявлення та мирного зібрання. Сергєєв закликав до розслідування інциденту та його причин.

  Тим часом, вітчизняний МЗС відкликав генерального консула України в Туреччині Богдана Яременка. 30 листопада через кілька годин після розгону Євромайдану дипломат написав на власній сторінці у «Фейсбуку» про солідарність із протестувальниками. У пості Яременко порівняв «Беркут» із окупантами і фашистськими карателями, а наказ про ліквідацію Євромайдану назвав злочинним. Наступного дня Яременко отримав листа, яким міністр закордонних справ Леонід Кожара відкликає його з Туреччини до Києва.

  Попередній матеріал
  Речник МВС вибачився перед побитими журналістами
  Наступний матеріал
  Петиція проти українського уряду зібрала понад 60 тисяч підписів (оновлено)
  Теги:
  Loading...