Кошти для постраждалих вкладників підуть чиновникам на кредити [відео]

  Кошти для постраждалих вкладників підуть чиновникам на кредити. Парламентарії дозволили Фонду гарантування вкладів фізичних осіб позичати своїм підлеглим гроші без відсотків. Відомство відтепер зможе кредитувати і банки. ВІдповідний закон вже лежить у Президента. Згідно з документом, частина повноважень Нацбанку переходить до Фонду. Зокрема і контроль над комерційними фінустановами.

  Підприємець Богдан Цімейко уже кілька років бореться за повернення свого вкладу з "Олд Банку", який збанкрутував. Таких як він, каже, - в Україні десятки тисяч. Щочетверга разом із товаришами по нещастю мітингує під будівлею Нацбанку, вимагаючи від останнього захисту та активних дій. Та тепер шукати правди не буде в кого.

  Богдан Цімейко, постраждалий вкладник: "Дана функція, яку Нацбанк хоче відкинути фонду гарантування жодним чином не захищає права інших клієнтів банку - це зняття з себе відповідальності".

  Фонду гарантування вкладів фізосіб парламентарії вирішили передати чи не найважливіші повоноваження НБУ вводити у фінустанову тимчасову адміністрацію і закривати проблемні банки. Автори закону запевняють Фонд працюватиме значно ефективніше ніж НБУ. І швидше компенсує постраждалому вкладникові кошти. Щоправда  яку саме суму гарантовано відшкодує Фонд - тепер у законі не прописано.  

  Ростислав Кравець, юрист: "Если на сегодня закнодательством четко предусмотрен вопрос о возмещении 150 тисяч гривен, то в том законопроекте, который буквально сегодня был направлен президенту на подпись, там такая гарантированная сумма не предусмотрена. Пока не будет этой суммы, не будет никаких и выплат".

  Водночас, кошти Фонду, призначені постраждалим вкладникам, відтепер відомство зможе позичати  банкам і навіть - своїм працівникам. Останнє фахівців дивує.

  Олександр Ярецький, директор департаменту правового забезпечення комерційного банку: "Естественно беспроцентные, потому что займ это не кредит. Таким образом они отбирают хлеб у коммерческих банков. И мне вообще не понятно почему гсослужащий который будет работать в Этом Фонде должны быть более защищены чем все остальные госслужащие, которые не имеют таких работодателей".

  Новий закон не поліпшив, а лише погіршив захист вкладників - переконані експерти. В ньому не передбачено збільшення коштів Фонду на випадок кризи, а є лише спроба клонувати функції Нацбанку.

  Андрій Новак, голова Комітету Економістів України: "Керівництво національного банку просто хоче відвести від себе відповідальність за можливу кризову ситуацію. Я так розумію, що вони її прогнозують вже в цьому році".

  У Фонді гарантування вкладів коментувати нові повноваження відмовились. Якщо Президент закон підпише, він набере чинності за півроку.

  Азад Сафаров, Олена Сорокіна, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Справу проти активісток руху "Фемен" порушила ГПУ
  Наступний матеріал
  Австралійська влада евакуює цілі міста на сході країни через потужні повені
  Теги: