5.ua

Конструктори винаходять все нові способи модернізації української бронетехніки

  Бронетехніку, що працює в зоні АТО, починають обладнувати захисними екранами, які рятуватимуть екіпажі від гранатометів. Схему такого захисту розробили у Києві в Конструкторсько-технологічному центрі Міноборони. Також у планах – обладнання танків новітнім спеціальним захистом, який зробить їх фактично невразливими.


  Конструкторсько-технологічний центр Міністерства оборони. Ряди кульманів з кресленнями. Тут військові інженери працюють над удосконаленням української бронетехніки. Нині завдання номер один – захист легких бронемашин від гранатометів російських бойовиків. Фахівці підготували схему спеціальних екранів з бронесталі. Вони будуть виготовлятися безпосередньо на заводах, на державних підприємствах за кресленнями, які будуть надані, а встановлюватися – безпосередньо в базових таборах. На машинах робляться кріплення для захисних комплектів. Суть цих решіток в тому, щоб не дозволити кумулятивній гранаті пробивати броню: спрацьовує підривач цієї гранати і броня не пробивається, екіпаж лишається живий.

  Вартість одного комплекту – 40 тисяч гривень. Обладнати всю техніку в зоні АТО можна за 12 мільйонів. Ставитимуть саме на бронетранспортери. Українські танки мають міцний захист і без того: є випадки, коли один танк витримав 18 влучень російських гранат. Але в конструкторсько-технологічному центрі проектують розміщення додаткового – активного захисту. Той засікає снаряд противника на підльоті, активний модуль спрацьовує, як осколочна граната. І осколки, маючи певну площину дії, вражають снаряд, який підлітає до танка. Таким чином, він підривається поза зоною враження і машина залишається боєздатною.

  Також конструктори вдосконалюють старі зразки бронетехніки. Броньована розвідувально-дозорна машина БРДМ завдяки інженерам має тепер новий вигляд. На нього встановлюють двигун IVECO замість ГАЗівського, врізають двері та встановлюють решітки для посилення живучості машини та екіпажу. На решітку можна чіпляти додаткове спорядження, яке дає бронемашині можливість бути автономною 5 діб. Замість башти – кулемет та автоматичний гранатомет. Ще один кулемет має командир. Ціна модернізації одного БРДМ – близько 50 тисяч доларів. Розробники кажуть: саме в такому варіанті він дуже знадобився б зараз в зоні АТО для розвідників та спецпризначенців.

  Олександр Аргат, Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Східна частина Луганська залишилася без водо- та електропостачання
  Наступний матеріал
  На Буковині влаштували багатотисячну хресну ходу за мир
  Теги:
  Loading...