"Конференція пройшла за певним сценарієм, і є підстави вважати, що вибори не принесуть очікуваного результату", – заявив в ефірі "5 каналу" начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.
За його словами, у першу чергу, там не було прийнято регламенту із прописаними нормами проведення заходу і голосування за кандидатів. "І це створювало можливість проводити їх, скажімо, у ручному, як на мене, режимі", – пояснив Горбатюк.
Крім того, прокурор прокоментував інформацію про нав'язування кандидатур, які обиралися на цій конференції до двох органів - Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії і Ради прокурорів. Як відомо, ці структури отримають право призначати і звільняти прокурора.
Він розповів, що до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії просували п’ятьох кандидатів. "П’ять кандидатів обиралося від представників прокуратури до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, є п’ять кандидатів, яких рекомендують, щоб за них голосувати. Однак, на жаль, жоден із працівників прокуратури не наважився офіційно підтвердити цю інформацію", – зазначив він.
Нагадаємо, нещодавно відбулася Всеукраїнська конференція. На ній було сформовано Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію і Раду прокурорів. Ці структури отримають монопольне право призначати та звільняти прокурорів. А генпрокурор фактично буде позбавлений права впливати на кадрові ротації.
Ці зміни відбуваються відповідно до реформи прокуратури. Мета – очистити відомство та зменшити тиск на співробітників. До Ради прокурорів увійдуть 13 осіб, із них 11 - представники прокуратури, ще двоє – від вищих навчальних закладів. А у Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорська квота становить 5 з 11 членів.