Оголошення вироку Савченко // 21 5 канал

Комітет міністрів Ради Європи закликав Росію пустити лікарів до Савченко

  У РЄ закликають також пустити до українки її друзів і близьких

  Комітет міністрів Ради Європи висловив занепокоєння станом здоров'я української льотчиці Надії Савченко, який суттєво погіршився внаслідок тривалого протестного голосування, і закликав російську владу пустити до неї команду лікарів, яким Надія довіряє, а також її рідних і близьких. Про це йдеться в коментарі МЗС України.

  "Міністерство закордонних справ України вітає рішення Комітету міністрів Ради Європи щодо незаконного судового процесу над Надією Савченко, ухвалене 30 березня ц.р. Розглядаємо його як важливий жест солідарності цієї міжнародної організації та її держав-членів з українським народом і потужний сигнал на підтримку українських політичних в'язнів у цілому", – мовиться в тексті.

  У зовнішньополітичному відомстві додали, що незаконне утримання Савченко та винесений їй вирок викликали обґрунтоване занепокоєння Комітету міністрів, оскільки вони суперечать фундаментальним засадам Ради Європи: верховенству права, захисту прав людини і демократії.

  "Комітет міністрів Ради Європи висловив занепокоєння станом здоров'я Надії Савченко, який суттєво погіршився внаслідок тривалого протестного голодування, і закликав російську владу надати доступ до неї команді лікарів, яким Надія довіряє, а також її рідним і близьким", - заявили в зовнішньополітичному відомстві.

  Також у коментарі сказано, що МЗС України "вимагає від Російської Федерації невідкладно надати дозвіл на відвідання Надії Савченко кваліфікованими українськими лікарями або іноземними медиками на її вибір. Безпідставна відмова надати такий доступ викликає обурення і свідчить про намагання російської влади приховати реальний стан її здоров'я та ввести в оману світове співтовариство щодо задовільного самопочуття. Вкотре наголошуємо, що повну відповідальність за стан здоров'я та життя незаконно засудженої Надії Савченко несе російська сторона".

  У МЗС також заявили, що в рішенні міститься чіткий заклик Комітету міністрів Ради Європи до російської сторони негайно та без будь-яких умов звільнити Надію Савченко з гуманітарних міркувань та відповідно до Пакету заходів з виконання Мінських домовленостей.

  "Підтримуємо цей заклик і наголошуємо, що Росія є підписантом і стороною Мінських домовленостей, відповідно до яких всі заручники та незаконно утримувані особи мають бути звільнені. Вимагаємо від російської сторони скасувати протиправне, антигуманне рішення у справі Надії Савченко та забезпечити її негайне звільнення відповідно до міжнародних зобов’язань Російської Федерації", – зазначили в МЗС і додали, що відомство продовжить роботу, спрямовану на залучення потенціалу Ради Європи до захисту прав і свобод та невідкладного звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, які є політичними заручниками та жертвами російської агресії проти України.

  Нагадаємо, у свій день народження 78-річна мати Марія Савченко у відеозверненні попросила допомогти звільнити Надію

  Попередній матеріал
  США закликатимуть Порошенка перевести боротьбу з корупцією в Україні з інституційної в практичну площину - експерт
  Наступний матеріал
  Цирковий слон втік із вантажівки і ховається в українському лісі - ЗМІ
  Loading...