Українські військовополонені моряки
Українські військовополонені моряки 5 канал

Командир атакованого катера "Нікополь" скаржиться на самопочуття – адвокат

Церез поганий стан здоров'я у військовополоненого проблеми зі сном, зазначив захисник

Чотири апеляційні скарги на арешт українських моряків відхилив підконтрольний Кремлю "Верховний суд" Криму.

Про це "5 каналу" розповів захисник одного з військовополонених – Еміль Кубердінов.

Водночас, за даними керівника адвокатської групи Миколи Полозова, протягом дня мають розглянути п'ять таких скарг. У перервах судового розгляду військовополонені моряки мали змогу поспілкуватися зі своїми захисниками. Зокрема, в одній з розмов командир артилерійського катера Нікополь Богдан Небилиця поскаржився своєму адвокату на погане самопочуття.

"Я в нього запитав про здоров'я, і він відповів, що останні три-чотири дні в нього болі в ділянці серця. Погано спить три-чотири дні через ці болі. Сказав, що написав в адміністрації Лефортово заяву, щоб його обстежили і надали якісь медикаменти. І повідомив, що подав заяву начальникові слідчої групи ФСБ, щоб йому надали можливість зателефонувати і зв'язатися з рідними: з матір'ю, батьком та іншими близькими родичами", – розповів Кубердінов.

Загалом, так званий Верховний Суд Криму відхилив 19 апеляційних скарг щодо арешту українських моряків. Усі рішення однакові: раніше винесені постанови судів першої інстанції залишили в силі, при цьому термін перебування українців під вартою зменшили на добу. Тож у СІЗО їх офіційно триматимуть до 24 січня 2019 року.

За словами Миколи Полозова, таким чином підконтрольні РФ суди виправили технічну помилку так званих судів першої інстанції.

Нині в СІЗО Москви перебувають 24 українських полонених моряки. 22 з них під час слідчих дій визнали себе військовополоненими. Ще двох захоплених військовослужбовців російські слідчі мають допитати у присутності адвокатів завтра, 27 грудня.

РФ закидає усім морякам порушення територіальних вод Росії. Україна ж наполягає, що територіальні води анексованого Криму не є російськими. До того ж атака на катери і буксир була здійснена в нейтральних водах Чорного моря. Відповідно, всі моряки вважаються військовополоненими, на них поширюється Женевська конвенція і їх не можна утримувати в СІЗО і судити.

Попередній матеріал
"Жодної відповіді": Геращенко розповіла про блокування ОРДЛО і РФ обміну заручниками
Наступний матеріал
Які проблеми турбують українців найбільше – соцдослідження
Loading...

"Суд" в окупованому Криму залишив за ґратами трьох українських моряків

У Криму розпочався "суд": кримські татари прийшли підтримати українських моряків

У Болгарії ялинку від РФ прикрасили жовтими та блакитними корабликами: світ долучається до символічного флешмобу

"Пам'ятай про тих, хто у полоні": на Майдані провели акцію на підтримку українських моряків

Прес-конференція: "Надання адвокатської допомоги українським морякам, захопленим у полон 25 листопада 2018 року біля Керченської протоки" – трансляція

У Криму розгорнули український прапор на підтримку захоплених Росією моряків – відео