Колишнього I заступника голови правління "Нафтогазу" І.Діденка взяли під варту (доповнено, відео)

  Колишнього першого заступника голови правління НАК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" взяли під варту. Печерський районний суд змінив міру запобіжного заходу Ігорю Діденку, який раніше перебував під підпискою про невиїзд. Екс-заступнику керівника "Нафтогазу" інкримінують привласнення і розтрату чужого майна в особливо великих розмірах. Адвокати підозрюваного вже заявили, що оскаржать це рішення в Апеляційному суді.

  Наталія Жижко, 5 канал: "Два місяці під вартою проведе колишній заступник голови нафтогазу Україна Ігор Діденко. Таке рішення ухвалив печерський суд Києва. Ігор Діденко став другим посадовцем, заарештованим за наслідками рішення Стокгольмського арбітражного суду".

  Кримінальну справу проти Ігоря Діденка порушили 10 червня. Цього ж дня з екс-посадовця взяли підписку про невиїзд. Про те, що над ним нависли хмари затриманий знав ще до порушення кримінальної справи. Однак ховатися не збирався.

  Ігор Діденко не  ховався від слідчих і не уникав допитів, твердять його захисники. Утім його все одно затримали.

  Юлія Тимошенко, лідерка БЮТ: "Вони направили йому повістку. І він йшов по тій повістці давати покази. Але йому передзвонив слідчий - я навіть назву його прізвище: Грабік,- і сказав, що допит переноситься і можна не йти в Генеральну прокуратуру. Вони його дезорієнтували і за те, що він не з`явився, потім в лікарні, де він знаходився, по суті, використовуючи "маскі-шоу", використовуючи заламування рук, кидання на підлогу, вони в масках, зі зброєю, з автоматами, проти однієї цивільної людини обрушилися..."

  Екс-керівника Нафтогазу України звинувачують у розтраті чужого майна в особливо великих розмірах. За цією статтею можна провести за гратами щонайменше п"ять років. Ігор Діденко має дозвіл на проживання в Іспанії, а також є впливовою людиною. Усе це, на думку судді може перешкодити слідству. Співпраця зі слідчими, троє неповнолітніх дітей, старенька мати та  проблеми зі здоров`ям від тюрми Ігоря Діденка не врятували.

  Суддя: "Суд постановив - подання задовільнити: змінити Діденку запобіжний захід з підписки про невиїзд на обрання під варту".

  [Діденко аплодує,- ред.]

  Не допомогла й заява 34 народних депутатів.

  Ігор Степанов, адвокат Ігоря Діденка: "Было клопотання народных депутатов в количестве 34 человек о том, чтобы "запобіжний захід" был сменен на взятие на поруки. Судья его даже не рассмотрел. То есть у нее, по всей видимости, было уже заготовлено решение - ещё до суда".

  Адвокати Ігоря Діденка вже заявили - вони оскаржать це рішення в Апеляційному суді.

  Наталія Жижко, Андрій Весртюк, Ігор Пльонкін, П`ятий канал

  Попередній матеріал
  Голова ВСУ просить Януковича накласти вето до закону "Про судоустрій та статус суддів"
  Наступний матеріал
  Янукович проігнорував суд щодо заперечення ним Голодомору
  Теги: