Колишніх клерків у пошуках роботи побільшало удвічі (РЕПОРТАЖ)

  До сорока охочих на одне крісло в офісі. Тільки-но криза вдарила по вітчизняним кампаніям, як колишніх клерків у пошуках роботи побільшало удвічі. Тепер "білі комірці" змушені підлаштовуватися під потреби ринку і перекваліфіковуватися - щоби вижижити під час кризи.
  Коли навколо одна криза, а вас з роботи штурхають на вулицю, то залишається або зачекати кращих часів, або працевалаштуватись не за фахом. З так званої розумової роботи на ручну.

  Киянка Юлія Ходос ще тиждень тому була керівником відділу однієї зі столичних рекламних компаній. Та тільки-но в країні заговорили про кризу, як керівництво фірми звільнило майже увесь штат працівників. Про високу посаду Юлія вже не думає. Жахається: роботи просто немає. Тому готова тимчасово йти навіть на робочу професію.

  За даними агенцій з підбору кадрів, тенденція до зміни професії в країні вже набирає обертів. Вчорашні керівники та менеджери погоджуються на нижчі і менш оплачувані посади. Не гребують професією продавця, інженера або адміністратора. Кажуть, це порятнуок, коли робота за фахом у дефіциті.

  Вікторія Погоріла, гендиректор рекрутингового агенства: "Если начальник отдела ищет работу просто обічнім сотрудником отдела - это уже шаг назад причем значительный. Сейчас этот простой наметился и я думаю он будет прогрессировать".

  Проте у центрі занятості просять не панікувати. Кажуть, масових звільнень офісних працівників поки що немає. А навіть якщо таке і відбудеться, сумніваються, що охочих змінити свій фах буде багато.

  В. Галицький, Директор державного центру зайнятості: "Часть из этих людей несомненно так и поступят, наиболее низкоквалифицированные будут переучиваться, более высококвалифицированные будут пытаться трудоустроиться по своей професии. И я убежден что она будет трудоустроена".

  Комерційні рекрутери налаштовані не так оптимістично. За їхніми словами, співвідношення попиту та пропозиції на офісні посади роботи різко змінилося. Тепер на кожне ваканте місце претендують 30-40 охочих. Це вдвічі більше, ніж раніше.
  Попередній матеріал
  Обильные снегопады обрушились на Европу
  Наступний матеріал
  "Зомбі" святкують 25-річчя кліпу "Трилер" Майкла Джексона
  Теги:
  Loading...