5.ua

Коломийський майстер розписує великодні яйця на революційні мотиви [відео]

   

  Олег Кіращук каже - малює з 4 років, загалом у родині - було багато народних майстрів. Натепер художник створив понад 20 тисяч великодніх яєць. Його роботи - купують колекціонери по всьому світу, хоча ціна за одну писанку можуть сягати тисячі доларів. Майстер зізнається, коли почув про кривавий розгін студентів у ніч проти 30го листопада, негайно рушив до столиці. Став неофіційним начальником охорони у Михайлівському соборі, де переховувалися втікачі з Майдану. Після спілкування з ними - і виникла ідея революційних писанок.

  Олег Кіращук, писанкар: «На писанці намалювати беркутівця - це було би неправильно з точки зору канонів писанкарства. Це викликало певні труднощі. Я почав підходити з точки зору звичайної писанкарки, яка не має художньої освіти, це має бути орел, ми маємо бачити, що це орел, але мальований він має бути так більш спрощено».

  За тиждень - Олег Кіращук намалював кілька революційних писанок. Каже, це буде серія робіт. На них переважатимуть біблійні та алегоричні образи. 

  Олег Кіращук, писанкар: «Я зобразив Михайлівський собор. Далі тут зображений власне орел, який женеться за зграєю білих птахів. Взагалі-то в ідеалі то повинні бути маленькі голуби, вони ніби як символізують студентів ці голуби. Кілька голубів падають, їх повалив орел, вони в крові. А решта залітають у ворота Собору».

  Чоловік каже - писати учився у кращих майстрів свого краю, зібрав цілу колекцію старовинних писанок. Нині - свої знання передає синові. Той уже запланував створити оберіг для тих, хто нині мітингує на Майдані Незалежності.

  Олег Кіращук (молодший), син писанкаря: «Я хочу намалювати писанку богиня-берегиня, щоб тато відвіз її в Київ, і в моїх надіях, щоб вона вціліла».

  Незабаром Олег Кіращук знову рушить до столиці - повезе майданівцям синів оберіг. А свої перші «революційні» писанки - на знак подяки збирається подарувати настоятелям Михайлівського Золотоверхого собору - та співачці Руслані.

  Наталка Коцкович, Івано-Франківська область, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  В Українському домі запалили ялинку
  Наступний матеріал
  Соцопитування: Більшість українців за вступ до ЄС
  Теги:
  Loading...