5.ua

Кличко святкує, Янукович думає: парламентський день 8 жовтня [відео]

   

  Ольга Сніцарчук, «5 канал»: «На неофіційному порядку денному - підготовка до Вільнюського саміту, питання Тимошенко і спортивні звитяги. Поки перші два політичні пункти - примарні, депутати тішаться пунктом спортивним - боксерською перемогою у Москві».

  Навіть політичні опоненти не шкодують слів вітання з парламентської трибуни.

  Микола Левченко, народний депутат, ПР: «Віталія Кличко з перемогою його брата! Уся Україна вболівала і це перемога всієї України!»

  Віталій Кличко, лідер фракції «Удар»: «Знаю, що багато хто з вас приїжджав до Москви. Знаю,  що мільйон українців спостерігали спортивні події... ми пишаємося спортивними досягненнями, але тільки спортивними».

  А ось досягнень політичних - поки немає. У «Батьківщині» переймаються - президент задовго міркує над клопотанням про помилування від євромісії Кокса-Кваснєвського.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Жодних законних підстав для ув’язнення Юлії Тимошенко не було. але є всі законні підстави підписати президентом клопотання про її помилування. звільнення Тимошенко це шлях до звільнення України. і ми закликаємо Віктора Федоровича це зробити».

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР:«Сели человек говорит просто лозунг, что вот президент должен это делать и не нужно изменения закона то я вам еще раз говорю…коллеги которые вроде то борется за освобождение Тимошенко, не занимаются  юридическими вопросами, а исключительно политической составляющей. Сложилось впечатление, что эти люди не хотят,  чтобы Юлия Владимировна выходила на свободу».

  Законодавчої потреби в опозиції не бачать, була б воля президента. Минулої п’ятниці захист і донька Тимошенко зустрілися з авторами клопотання про помилування Коксом і Кваснєвським, розповідає Григорія Немиря, який і сам був присутній на цій зустрічі. Того ж дня чільники місії бачилися і з Віктором Януковичем. Відтоді - від Президента України чекають відповіді. Часу на роздуми - обмаль.

  Григорій Немиря, народний депутат, «Батьківщина»: «Вже пройшло 4 дні. поки що відповіді Президента Януковича ані ми ані пани Кокс і Кваснвєський не чули...15 жовтня місія Кокса-Кваснєвського представить свій звіт. Ще за тиждень питання  України буде розглядатися на раді міністрів закордонних справ... вся відповідальність за ризики, і найбільший - ризик не підписання Угоди лежить на Президенті Януковичі». 

  Тим часом міністр закордонних справ, виходець із партії регіонів - стверджує: про закордонне лікування Юлії Тимошенко перемови не ведуться. Депутат Немиря нагадує: те що Тимошенко чекають на лікування - напередодні підтвердив Президент Німеччини.

  Леонід Кожара,  голова МЗС України: «Чесно кажучи офіційних свідчень немає, щоб якісь переговори хтось вів. От в нас в міністерстві немає ніяких офіційних документів».

  Григорій Немиря, народний депутат, «Батьківщина»: «Мене дивує ця заявив міністра закордонних справ і з точки зору того, що він не знає того, що знають основні дійові особи - європейські і українські політики».

  У міністерстві закордонних справ Польщі натомість нагадують: якщо буде звільнена Тимошенко - угода про асоціацію із Україною скоріш за все буде підписана. Про це газеті виборчій повідомила Катажина Пелчинська-Наленч заступник голови польського дипломатичного відомства.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік та Ян Доброносов, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  У Національній бібліотеці ім. Вернадського планують створити цифрову бібліотеку «Україніка»
  Наступний матеріал
  Понад 50 українських юристів стали заслуженими
  Теги: