Клімкін: Росіян у поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі не буде

  Нині тривають переговори щодо визначення параметрів місії: кількості учасників, озброєння, розміщення, функцій

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував параметри поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. За його словами, військовозобов’язаних РФ серед країн-членів ОБСЄ у місії на Донбасі не очікується. Про це передає "Укрінформ"."

  "Щодо представництва країн, то в ОБСЄ рішення, на жаль, приймають консенсусом. Нам варто врахувати позиції усіх країн. Ми будемо намагатися зробити місію якомога більш ефективною. Безперечно, уявити, що російські представники будуть озброєними на території України – це повна абстракція", – заявив міністр.

  Він також додав: "Один із варіантів, які ми розглядаємо, – так званий принцип "негативних списків". Коли (представники – 5.ua) кожної країни говорять, що такі держави не беруть участь, такі не беруть, а потім залишають в основному країни, що вважаються умовно нейтральними. Це одна з опцій, яку ми наразі обговорюємо".

  За словами Клімкіна, нині тривають переговори з визначення параметрів місії – кількості учасників, озброєння, розміщення, функцій тощо.

  "Говорячи про поліцейську місію, ми говоримо, звісно, про моніторинг кордонів, проте не тільки про це. Нам потрібна реальна безпечність на термін до, під час та після виборів", – додав він. Клімкін наголосив, що місія має залишатися в зоні бойових дій до того моменту, поки люди не відчують, що вони повернулися до нормального життя.

  Нагадаємо, у травні заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв наголосив, що поліцейська місія має бути озброєна і розміщена в зоні АТО до виборів, діяти під час самого голосування й залишиться там на перехідний період, що триватиме до відновлення контролю над кордоном.

  Попередній матеріал
  У парламенті зареєстрували постанову про призначення нового складу ЦВК
  Наступний матеріал
  Теракт у центрі Стамбула: злочинці дистанційно підірвали заміновану автівку

  Місія ООН закликала бойовиків на Донбасі звільнити свого співробітника

  30 червня Місія ОБСЄ зафіксувала 168 вибухів в районі Донецького аеропорту

  До України прибуде спеціальна місія ОБСЄ

  Місія ОБСЄ в РФ зафіксувала масовий перетин російськими терористами кордону з Україною

  Поліцейська місія ОБСЄ не зможе розводити сторони конфлікту на Донбасі – експерт

  5 канал - трансляція наживо