Киянку позбавили роботи одразу, як вона попередила свого шефа, що збирається народжувати дитину [відео]

  Звільнили за вагітність. Киянку позбавили роботи одразу після того, як вона попередила свого шефа про те, що збирається народжувати дитину. Зробила це не вітчизняна, а відома британська тютюнова компанія, де жінка успішно працювала останні сім років. У компанії ситуацію не коментують. Юристи називають це грубим порушенням закону.

  Ліна Гусєва, звільнена з роботи: "Были прекрасные отношения ровно до того момента, как я сказала своему руководителю, о том, что в следующем 2012 году я собираюсь родить ребенка".

  Одразу після цього відносини з керівництвом зіпсувались, розповідає киянка Ліна Гусєва. Спершу жінці, яка успішно попрацювала сім років і не мала жодного штрафу, оголосили догану. А потім звільнили за скороченням посади - керівника внутрішнього аудиту.

  Ліна Гусєва, звільнена з роботи: "Говорят ну теперь у тебя будет время заниматься беременностью и ребенком".

  Коли Ліна принесла на роботу довідку про вагітність, її поновили на посаді. Проте вже за місяць керівництво видало новий наказ - про реорганізацію.

  Ліна Гусєва, звільнена з роботи: "Они говорят, что на основании якобы реорганизации нужной для меня работы не осталось и они предлагают мне работать два часа в день соответственно с уменьшенной зарплатой, ну то есть так как мне директор по кадрам и говорил - мы тебе сделаем такие условия, что тебе будет невыгодно работать".

  Жінка таки залишила роботу та звернулася до суду. Протягом тижня "5 канал" намагався отримати коментар від роботодавців Ліни Гусєвої. Та компанія категорично від цього відмовилася.

  За словами юристів, компанія могла звільнити вагітну працівницю тільки за умови повної ліквідації всього підприємства. В іншому випадку - це грубе порушення закону.

  Ростислав Кравець, юрист: "В даному випадку роботадавець порушив норми трудового кодекса
  Україн, так як трудовим законодавсвтом передбачена гарантія вагітних. В тому випадку коли їх скорочують - не може просто так робит ироботодавець , також їх не можуть переовдити на менше роботу і скорчоувати посаду".

  Вже півроку Ліна Гусєва - без роботи. Ані прокуратура, ані інспекція праці їй не допомогли. Куди піде працювати після народження дитини - жінка не знає.

  Ліна Гусєва: "Беременная женщина по своему состоянию, она не может сопротивляться и я преекрасно понимаю, что большинство работодателе в Украине пользуются именно этим моментом. Потому что для большинства женщин которые оказываются в такой ситуации самое главное сохранить ребенка либо сделать аборт , потому что оставшись без работы, а потом родить ребенка и искать работу в нашей реальности неовзможно".

  Азад Сафаров, Іван Довганик, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві весь тиждень дощитиме
  Наступний матеріал
  Останки англійського короля Ричарда III ідентифікували британські археологи
  Теги:
  Loading...