Кияни судяться з комунальниками через неприбрані вулиці [репортаж, відео]

  Слизька дорога легкою не буває. Через неприбрані вулиці люди масово потрапляють до лікарень із переломами. Згідно із законом, за такі ушкодження постраждалі мають право на компенсацію. Утім, прецеденту досі не було. Через складність процедури подавати до суду наважуються далеко не всі.

  В одному з київських травмпунктів ефект ожеледиці  відчули одразу.

  Ігор Чабан, травматолог: "Було збільшення кількості звернень в період різкого похолодання. Минулого тижня переломів у нас було десь 5-6, то 13 числа було 14. В три рази". 

  На боці постраждалих - українське законодавство. 

  Ольга Дубінська, юрист: "За цивільним кодексом, будь-яке ушкодження, будь-яка шкода, завдана людині неправомірними діями або бездіяльністю державних органів, підлягають відшкодуванню".

  За гарантовану законом компенсацію бореться подружжя Борщевських. Більше року тому пані Євгенія послизнулася на цьому тротуарі і зламала шийку стегна. Тільки на операцію витратили 50 тисяч гривень. Тепер у суді вимагають компенсації матеріальної і моральної шкоди. Чоловік постраждалої каже - сили нерівні.

  Олександр Борщевський, чоловік постраждалої: "Те, шо відбувається в суді зараз - це судово-комедійний фарс. Фактично, за рік справа ані трошки не зрушилася з місця, тому шо на карту поставлено, мабуть, авторитет і рейтинг КМДА".

  А от Михайлові відсудити належне вдалося. Хлопець  послизнувся просто у центрі столиці.

  Михайло Воробйов, постраждалий: "Был лёд, плюс еще присыпано снегом, в центре Киева ничего не убиралось. В итоге - в сумме я уже год не работаю".

  У грудні суд першої інстанції вирішив стягнути на користь Михайла більше 17-ти тисяч гривень. Щоправда грошей ані мерія, ані балансоутримувач території досі на заплатили. Справа застрягла на апеляції.

  Олена Воробйова, мати постраждалого: "Укркоопспілка говорила, шо всё убиралось, всё было чисто, всё было убранно, и никто в этом, в том, что он упал, они не виноваты".

  Олександа Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Наприклад, людина вийшла, скользко, не посипано, вона впала, зламала ногу - в такому випадку наступає відповідальність балансоутримувача території. Всі території, ну майже всі, закріплені за конкретними балансоутримувачами".

  Юристи кажуть - відповідальність мають нести і балансоутримувач, і мерія, яка не проконтролювала прибирання території. Утім знайти винного у суді - непросто.

  Світлана Коломієць, представник постраждалого в суді: "Ми позивалися одночасно і до КМДА, і до відділів благоустрою районних, потім по ходу справи була залучена Укркоопспілка, як співвідповідач. Але тепер кожен з відповідачів, на яких поклали відповідальність зе те, що сталося, вони намагаються окремо кожен собі оскаржити це рішення".

  Юристи кажуть - довести правоту можливо. Якщо не в українському, то в європейському суді. Головне - озброїтися доказами. Викликати швидку, яка зафіксує причину травми, і сфотографувати місце падіння. 

  Інна Неродик, Андрій Каньшин, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підготовка Львова до ЄВРО-2012 проходить чітко за графіком, - голова Львівської ОДА
  Наступний матеріал
  Масові акції протесту у Ємені, Лівії і Бахрейні
  Теги: