Кияни не поділили землю з церквою

  На Київському корчуватському цвинтарі не поділять землю прості кияни та церква. Рік тому Київська державна адміністрація виділила Києво-Печерській лаврі територію для будівництва храму та облаштування свого кладовища. Нині, коли будівельні роботи почалися, виявилося - огорожа стоятиме впритул до могил.

  Через рів, по плитах могил незнайомих людей змушена добиратися до останнього дому своїх батьків киянка Надія Цісельська. Батька - Героя Радянського Союзу - вона навідує щотижня: прибирає могилу, поливає квіти.

  Надія Цісельська: "С пустыми руками я еще могу пройти, но с двумя ведрами, в 75 лет это уже очень тяжело".

  Такі незручності виникли у родичів похованих на Корчуватському кладовищі, коли на місце приїхали монахи, будівельники і почали рити котлован у кількох сантиметрах від найближчих могил. Людям пояснили -тут буде двометровий мур, який відгороджуватиме кладовище від території Києво-Печерської лаври.

  ОЛЬГА КОВТУН: "В мене мама старенька, там в мене є місце. 78 років вона в лікарні лежала. я кажу, як мені її занести. він каже, беріть простинь і заносьте. если вам человек дорог. він на російській каже, то беріть простинь і заносьте. - це хто вам сказав?- отець Георгій".

  Церковники ще рік тому отримали дозвіл від київської міської державної адміністрації на будівництво храму та облаштування кладовища. Територія становить майже гектар.

  Архієпископ Павло, Намісник СВЯТО-УСПЕНСЬКОЇ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ: "Ми не закриваємо вхід на те кладовище, яке є. а ми просто огороджуємо територію. чому, тому, що нам виділили землю. але поки ми розвернули сюди-туди, там всі місця продані".

  У церкві підозрюють - керівництво кладовища незаконно продало кілька місць під могили на межі. Директор корчуватського кладовища у відпустці , а виконувач обов’язків спілкуватися відмовився. Головний інженер комбінату, який проводить захоронення, від коментарів теж відмовляється. Пояснює - це офіційна позиція підприємства.

  Будівельні роботи церква поки що припинила. Там пообіцяли не зносити будинок дирекції кладовища, який розташований на їхній території. А санвузол та колонку з водою - перенести в доступне всім місце.

  Дар`я Безродна, Влад Каретник, 5 канал

  Попередній матеріал
  ЦВК зменшила видатки для проведення агітації
  Наступний матеріал
  Стрілянина у Мексиці - загинуло 3 людей [відео]
  Теги: