tyzhden.ua

Кількість українських біженців у країнах ЄС зросла вдесятеро

  Кількість звернень громадян України до країн Європейського союзу з проханням про притулок за період конфлікту на Донбасі зросла до майже 9 тис., що майже в 10 разів перевищує аналогічний показник за весь 2013 рік.


  Про це сказано в повідомленні Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, пише "Українська правда".

  "У цьому році збільшилася кількість клопотань українців про надання притулку в Європейському союзі. Станом на кінець жовтня 8 тис. 936 громадян України попросили міжнародного захисту в країнах ЄС. Це в десять разів більше, ніж аналогічний показник за весь 2013 рік (885 осіб)," - йдеться в повідомленні.

  Найбільше прохачів притулку з України прибуває в Польщу (1 тис. 826 осіб), Німеччину (1 тис. 607 осіб), Францію (1 тис. 76 осіб) і Швецію (840 осіб).

  Кількість громадян України, які виїхали за кордон, може бути набагато більшою, ніж кількість тих, хто шукає притулок, оскільки багато українців звертаються за іншими формами легалізації свого перебування (дозвіл на проживання), зазначили в УВКБ ООН.

  "Понад 317 тис. громадян України подали заявки на отримання таких дозволів в Російській федерації (222 тис.), Білорусі (60 тис.), Польщі (23 тис.) та інших державах. Однак неможливо з'ясувати, чи покинули вони Україну через конфлікт чи з інших причин", - заявили в управлінні.
  Попередній матеріал
  В ході операції у Грозному загинули 14 російських поліцейських – МВС РФ
  Наступний матеріал
  Число постраждалих внаслідок ДТП у Харкові зросло до 25 осіб