Брифінг СБУ, стоп-кадр
Брифінг СБУ, стоп-кадр 5 канал

Хитромудра схема: як у Росії руками бійців АТО хотіли теракти влаштувати

Скільки точно бійців АТО вдалося завербувати до РФ двом зловмисникам – наразі невідомо. Утім, вже підтверджено один випадок. Про нього детальніше – у відео "5 каналу"

У четвер, 17 серпня, голова СБУ Василь Грицак провів позачерговий брифінг щодо активізації терористичної діяльності. На ньому очільник силового відомства розповів про те, що сталася низка гучних затримань.

Зокрема, було затримано двох громадян України – жінку та чоловіка Дарину та Олександра Каратая, які у Дніпрі вербували учасників АТО. Бійцям говорили, що ті можуть поїхати до Росії на роботу будівельниками, фотографували та висилали до РФ документи вояків АТО.

Самі військові зрештою запідозрили недобре – що інформацію про них російська сторона може використати для провокацій. Відтак, правоохоронці затримали двох українців, що організували таку схему. Нині їм повідомлено про підозру в державній зраді.

"Ми мали пройтися по визначених місцях – метро, аеропорт, з'їздити на АЕС, і після цього мала статися диверсія. Тобто, певний вибух, аби підставити Україну", – розповіла затримана.

Скільки точно бійців АТО вдалося завербувати до РФ двом зловмисникам – наразі невідомо. Утім, вже підтверджено один випадок. Це сталося наприкінці липня.

Троє учасників АТО, що мали посвідчення (Юрій Бондар, Станіслав Юркевич та Сергій Морозов), відправилися до Росії на 7 днів, де мали проводити якісь будівельні роботи. Утім, українцям видали сумки із подвійним дном. У сумках були тактичні рюкзаки з чіткими інструкціями, що і як вони мали роботи щодня, на яких об'єктах мають бувати.

Саме ці троє АТОвців запідозрили, що їх використовують. Вони кажуть, що в інструкціях навіть були імена відомих українських політиків. Як українські військові повернулися з Росії та що з ними відбувалося у Росії – дивіться детальніше у включенні: 

Попередній матеріал
Час. Підсумки дня: Наталія Севостьянова
Наступний матеріал
Експерт: "Шабунін – прозахідний цербер"
Loading...