Хто слідом за Бандерою втратить звання Героя України через суд? (відео)

  Герой, особистість, чи не герой - в нашій країні вирішують президенти і суди. Ющенко видав указ про присвоєння звання героя Степану Бандері - Донецький окружний суд скасував. І ця історія може бути не поодинокою.

  Слідом за Степаном Бандерою звання Героя України може втратити і Роман Шухевич. 21 квітня донецький апеляційний адмінсуд розгляне скаргу місцевого мешканця, якому минулого року донецький окружний адмінсуд відмовив у розгляді питання законності указу президента. Віктор Ющенко ще у 2007-му присвоїв звання героя Шухевичу. На думку донеччанина цим було порушено закон про державні нагороди, бо головнокомандувач УПА не був громадянином України.

  Тим часом у Києві політики сперечаються, чи може донецький суд вирішувати законність указу президента. Роман Зварич нагадує: за часів антикризовї коаліції був ухвалений закон, яким визначили суди, у яких можна оскаржувати акти органів держвлади, акти зокрема президента

  Роман Зварич: "Суд Донецький не входить в той перелік судів по принципу підсудності, який має право розглядати такі позови, такий адміністративний позов. Тому зрозуміло, що такий суд не був компетентний приймати таке рішення. Це є моя оцінка. Але зрозуміло, що тут є не юриспруденція, тут політика".

  Політичний опонент Зварича Юрій Мірошніченко не такий категоричний. Регіонал пояснює: кодексом адміністративного судочинства подібні спори можуть розглядатися за місцем знаходження суб’єктів. Оскаржувати указ президента, то можна у київському адмінсуді або…

  Юрій Мірошніченко: "Або там, де знаходиться суб’єкт, який висловлює незгоду з тим чи іншим рішенням. Він там наприклад проживає. Якийсь акт президента, який його стосується. Чи індивідуальної дії, чи загальної дії, чи стосується його, він хоче його оскаржити. Не буде ж він їхати скажімо з іншого регіону. Він позивається у адміністративному порядку в тому суді, на який поширюється дія округу адміністративного суду".

  Поки парламентські політичні сили сперечаються, чи може донецький суд розглядати справи щодо законності указів президента, всеукраїнське об’єднання Свобода вирішила діяти інакше. Один із її активістів також звернувся до суду, який скасував присвоєння звання героя України Бандері. Свободівець вимагає скасувати ще один указ Ющенка – про присвоєння звання героя Олексію Бересту, який так само як і Бандера не був громадянином України.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Закордонні паспорти знову видаватимуть з понеділка
  Наступний матеріал
  Карпачова: Українці за останній рік збіднішали на 10%
  Теги: