novosti-dny.com

Ходорковський ініціює проведення в Україні українсько-російського конгресу

  Екс-керівник російської компанії ЮКОС та громадський діяч Михайло Ходорковський 10 березня прочитав лекцію для студентів КПІ та всіх охочих його послухати.

  Під час спілкування з аудиторією Ходорковський заявив, що найближчим часом буде ініціювати проведення в Україні спільного конгресу української та російської інтелектуальної еліти. При тому він підкреслив, що представники Росії на цьому конгресі не повинні мати зв’язків з владою Путіна.

  Основною метою проведення такого конгресу Михайло Ходорковський назвав намагання зберегти взаємоповагу та дружні відносини між народами двох країн.

  «Я є безумовним прихильником побудови в Росії правової, демократичної національної держави з єдиною громадянською нацією й безумовно підтримую аналогічні прагнення українського народу. …Але те, що зараз - з вини російської влади - відбувається між двома країнами може на тривалий час перетворити наші народи з друзів на ворогів, - підкреслив Ходорковський, - тому я беру на себе зобов’язання зібрати в Україні представників інтелектуальної еліти Росії, яки не мають зв’язків з режимом Путіна, та представників українського істеблішменту. Я ініціюю проведення такого міжнародного конгресу задля пошуку шляхів збереження дружніх відносин наших народів».

  За словами Ходорковського, «почавши експансію в Криму, метою якої, напевно, є анексія Криму або створення на його території незалежної держави, на зразок Абхазії й Південної Осетії, Російська держава, уряд, а не Росія як країна і як народ, різко вийшли з існуючого міжнародно-правового поля», але якщо Путін перетворить стосунки між народами України та Росії з дружніх на ворожі – це стало б трагічною історичною помилкою.

  (на відео - виступ М.Ходорковського на Майдані, 9 березня)

  Попередній матеріал
  Стали відомі обставини захоплення госпіталю в Сімферополі
  Наступний матеріал
  Дещиця: влада готова дати більше прав регіонам і меншинам
  Теги:
  Loading...