5 канал

"Хлібне перемир'я" в дії: захисники Авдіївки розповіли про нову тактику ворога

"Хлібне перемир’я" – це лише слова для тих бійців, які боронять Україну на позиціях біля Авдіївки. До щоденних розривів мін військовослужбовці вже звикли, не в новину й обстріли із танків

Серед захисників – і досвідчені воїни, і 20-річні юнаки, які вже також добре знають, як це бути на передовій.

Заспаний Микола каже, що минула ніч була порівняно тихою з попередніми місяцями, коли бойовики вели вогонь по позиціях із танка. "Танки, міномети були. Ну що там – в колону попасти, завалити, найлегше. Наслідки ви самі бачили", – розповідає боєць Микола.

Наслідки – це півангару без даху, пробиті наскрізь стіни, шматки бетону та труб над головою. Ці руйнування – результат обстрілу терористами за останні місяці. Зруйнували окупанти і лазню, яку бійці змайстрували власноруч. Військові оперативно звели нову.

Нині танки мовчать. Зате працюють кулеметники. За словами армійців, у "хлібне перемир'я" в бойовиків нова тактика – стріляють, провокуючи на відповідь.

"Сидять кулеметники, починають провокувати. Якщо даєш відповідь – поряд може сидіти снайпер. Або сидить журналіст – зрозуміли, так? А потім дивіться по телевізору про "українську хунту", – розповідає військовий із позивним "Пожежник".

Рідним про таке не розповідають. Їх захисники намагаються заспокоїти. Несподівана міна – денне вітання від бойовиків, на яке бійці майже не зважають. За дев'ять місяців на передовій вони звикли до витівок ворога. Тремтить від страху лише Жорік – песик, який нещодавно прибився до армійців.

Але день на передовій несподівано закінчується для українських вояків маленьким святом – врученням пам’ятних медалей від волонтерів.  Військовий "Губернатор" – один із тих, хто отримав нагороду. Для нього медаль – це знак, що про них, захисників Авдіївки, на мирній території не забувають.

Як відважні бійці АТО боронять країну на сході та що відбувається поблизу Авдіївки – дивіться в сюжеті:


Ольга Калиновська, Ганна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Сили АТО провели військові навчання із дистанційного розмінування – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Супрун про медичну реформу: "В нас є більше коштів, ніж ми уявляємо"
Наступний матеріал
"Японський прорив": Toyota розробила автівку з унікальним двигуном
Loading...