Харківський велоконструктор перетворив власну квартиру на музей [репортаж, відео]

  Винайти велосипед. Понад три десятки років віддав цій справі харків`янин Реджинальд Воронцов. Його винаходи - знамениті на весь світ спортивні велосипеди "Москва-80" і "Тахіон" - приносили перемоги найкращим велогонщикам Радянського Союзу.

  Квартира легендарного велоінженера - водночас і майстерня, і музей спортивної слави. На стінах велосипеди та медалі,  на поличках - кубки та запчастини. Реджинальд Воронцов розробив понад десяток моделей спортивних велосипедів, каже - це була копітка робота. 

  Реджинальд Воронцов, велоконструктор: "Естественно, все делалось вручную. Все детали, из титана, из алюминия, фрезеровались, точились. То есть, это штучное производство, оно требовало много внимания, и конвеер не к этому".

  Винахідник пригадує - з дитинства не розлучався з двоколісником, виріс - став майстром велосипедного спорту. Працював на різних посадах, та душа майстра Воронцова заспокоїлась, лише коли його запросили очолити центральне конструкторсько-технологічне бюро велосипедобудування. Пригадує, як їхні розробки дивували іноземців на виставках.  

  Реджинальд Воронцов, велоконструктор: "С таким возгласом: "Белиссимо, какие педали!" - говорили. Мол, нет ничего такого, везде ж обычные педали. Вот эта педаль была нами изобретена и разработана. Экспериментальные образцы сделали этой педали, и вот она побывала на выставке. То же в девяносто первом году в Милане".

  Василь Жданов саме на "Тахіоні" Воронцова став багаторазовим чемпіоном Радянського Союзу та чемпіоном світу 1985 із шосейних гонок. Каже, не всім велогонщикам у ті часи щастило мати "воронцовський" двоколісник. Його легкість значно збільшувала шанси на перемогу.  

  Василь Жданов, чемпіон світу з велогонок: "Если обычный старт-шоссе, или чемпион-шоссе Харьковского велосипедного завода были более доступными, то "Тахион" был, во-первых, в несколько раз дороже, и другие качества, жесткость велосипеда. Они были совершенно другого подхода, другого формата".

  Реджинальд Іванович із "космічним" визначенням погоджується - каже, для своїх велосипедів використовув труби, з яких у космосі антени робили. Звідси й надлегка вага його машин. Сьогодні ж Реджинальд Воронцов - пенсіонер, на розробку веломоделей бракує грошей. Зате велопрогулянки для нього, як і колись – традиція. 

  Людмила Сотник, В’ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лос-Анджелесі судять лікаря Майкла Джексона
  Наступний матеріал
  Для рекламного кліпу брати Клички різко потовстішали [відео]
  Теги: