Харківський бабак Тимко II віщує ранню весну [репортаж, відео]

  Весна буде ранньою - таке навіщував харківський бабак Тимко. Прихід наступного сезону на Слобожанщині почали відслідковувати ще кілька століть тому. У Харкові це роблять лише 8 років поспіль.

  Тимка Другого, хоч і називають головним синоптиком Слобажанщини, та він у цій справі початківець. Йому три роки. Віщує прихід весни лише вдруге. До публічності ще не звик.

  Віктор Токарський першим дізнається, коли ж чекати весни. Раніше питав про це в бабака Тимка Першого. Тепер його замінив Тимко Другий. Біолог сподівається, що його нинішній вихованець, як і попередник, не схибить.

  Заради Тимка біолог Людмила Ушакова взялася за нитку та голку. Пошила народному синоптику національне вбрання. Щоправда, одягати його гризун  відмовився.

  День бабака, кажуть природоохоронці, гарна нагода не лише дізнатися прогноз погоди. А нагадати про те, що ці гризуни стають рідкісними тваринами в України.

  Традиції на Слобожанщині дізнаватися через бабаків, якою буде весна - вже кілька століть. Таких синоптиків-гризунів мало чи не кожне село. Тепер в Україні таких офіційних метеорологів лише двоє. Інший мешкає у Львові і прогнозує на Стрітення.   

  Людмила Сотник, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  Єгипет: у Каїрі тривають масштабні сутички [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Коаліція скасовує преференції українській музиці
  Теги: