5.ua

Харків тимчасово опинився без води через борги "Харківводоканалу"

  Сім із дев’яти районів Харкова відключені від водопостачання. Причина – борги підприємства "Харківводоканал" за спожиту електроенергію.


  Без водопостачання залишились лікарня і навіть пологовий будинок.

  Причина посухи – 400 мільйонів гривень. Саме стільки "Харківводоканал" заборгував тамтешньому обленерго. Енергетики кажуть: просять погасити бодай частину боргу, а до екстреного відключення вдалися через відсутність реакції з боку водоканалу.

  Директор "Харківенергозбуту" Василь Скопенко виправдовується: "Ми відключаємо не воду, ми відключаємо юридичну особу "Харківводоканал". А те, що води у людей немає – я думаю, що це питання варто поставити керівнику "Харківводоканалу". Чому у людей, які платять за воду, немає води і чому така заборгованість, по якій ніхто не платить. Такі неплатежі приведуть до повернення в дев'яності роки, до віялових відключень".

  У водоканалі з такими закидами не згодні. Кажуть – споживачі здебільшого платять за послуги справно, а винна держава, яка не компенсує різницю між тарифами і реальною вартістю послуги.

  Генеральний директор КП "Харківводоканал" Іван Корінько винуватить державу і самих харків’ян: "Зараз в цьому році ще ні копійки не нарахували. У нас борг на сьогоднішній день держави – близько 240 мільйонів гривень різниці тарифів. І, звичайно, за років 12-13 борги населення поступово зібралися".

  Вже надвечір вода повернулася у крани харків'ян, але енергетики наголошують – тимчасово. В результаті компромісу обленерго та водоканалу. Та поки борги не погасять – містянам слід і в майбутньому чекати відключень.

  З Харкова – Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Під Маріуполем на очах журналістів затримали шпигуна терористів
  Наступний матеріал
  ЦВК оголосила обраними ще 53-х нардепів-мажоритарників
  Loading...