'Капелюха на вуха' 5 канал

"Капелюха на вуха": Сьогодні весь світ підтримує невиліковно хворих дітей

З нагоди Всесвітнього дня дитячої паліативної допомоги українці долучилися до міжнародного флешмобу "Капелюха на вуха"

Мета флешмобу - підтримати невиліковно хворих дітей. Висловити небайдужість може кожен охочий. Для цього достатньо одягнути капелюх та опублікувати фото на сторінці у соціальній мережі під хештегом "Капелюха на вуха". За словами волонтерів, капелюх - це символ комфорту в холодну осінню погоду, якого так прагнуть невиліковні діти.

В Україні таких, за підрахунками Мінохорониздоров'я -17,5 тис., а за статистикою ЮНІСЕФ - у чотири рази більше. Та попри це, для малечі бракує паліативних відділень, де їм би допомагали позбутися болю. До того ж, в Україні через відсутність реєстрації немає дитячих форм знеболювального. Наприклад, пластирів або ж сиропів.

"Якби в нас був абсолютний 100% доступ до знеболення, ніхто б не намагався потрапляти до лікарні. У нас на даний момент є приблизно 10-15% доступу до знеболення дорослого населення, ну і повна відсутність для дитячого", - зазначила радник Міністерства охорони здоров'я Леся Брацюнь.

"Це простіше дати дитині крапельку знеболювального, чим мучати її уколами та крапельницями", - додала керівник Реабілітаційного центру для дітей із обмеженими можливостями "Родина" Лариса Самсонова.

"Треба вдягнути капелюшка і написати хештег "Капелюха на вуха" і виставити у соцмережу, в якій ви є. Це приверне увагу до питань паліативної допомоги, якої нема в Україні", - говорить менеджер програмної ініціативи "Громадське здоров'я" МФ "Відродження" Ксенія Шаповал.

Попередній матеріал
Помер відомий український астроном Клим Чурюмов
Наступний матеріал
Бойовики 23 рази відкривали вогонь по українським військовим на Сході – штаб АТО

За європейською освітою: діти воїнів АТО та переселенців вилетіли до Вільнюса

До кінця року в Україні будуть всі вакцини для планових щеплень дітей – МОЗ