5.ua

Кадрові ротації в СБУ обростають версіями причин

   

  Одна з версій - звільнення могло статися через обшуки в генштабі в Генштабі Збройних сил України. Саме так сьогоднішні ротації у спецслужбі прокоментував один із генералів запасу, колишній контррозвідник, - виданню «Тиждень.Ю-Ей». СБУ виявила низку грубих порушень режиму секретності з боку посадовців Генштабу. Подібна ситуація вимагає розпочати кримінальне провадження за фактом розголошення державної таємниці - аби з’ясувати, для кого і з якою метою збиралися секретні відомості. Однак,  генерал, ім'я якого видання не називає, припустив, що звільнення могло бути спричинене й  віком Шатковського, якому тепер 58. Нагадаємо, Віктор Янукович замість Петра Шатковського на посаду першого заступника голови СБУ призначив Володимира Тоцького. Версію із обшуками в генштабі не підтримує колишній заступник голови СБУ Олександр Скіпальський. А от колишній високопосадовець в СБУ і МВС Геннадій Москаль вважає, такі зміни закономірними.

  Олександр Скіпальський, заступник голови СБУ (травень-жовтень 2007): «Я би не пов'язував, тому що Петро Миколайович Шатковський якраз не курував питання збереження таємниці. Я думаю, що це абсолютно планова ротація, як Петро Шатковський, так і Володимир Тоцький - це професіонали. Володимир Тоцький пройшов хорошу школу в промисловому районі Донбасу».

   Геннадій Москаль, заступник голови СБУ 2007: «Щодо зміни Шатковського - це людина не донецька. Вона співпрацювала з режимом Ющенка, він був тоді якби, який здійснював контроль за Службою безпеки України з боку адміністрації Президента Ющенка. Можливо, це пов’язано з старими скандалами. Але більш всього очевидно підтягують команду більш провірених людей». 

  Попередній матеріал
  Кияни відпочиватимуть 6 листопада
  Наступний матеріал
  Інститут сходознавства та інститут археографії під загрозою закриття
  Теги: