Із небезпечної подорожі у тропіках повернувся дніпропетровський священик

  Із небезпечної подорожі у тропіках Папуа-Нової Гвінеї повернувся дніпропетровський священик Микола Несправа. Близько 20 днів тривала мандрівка, під час якої святий отець знайомився з культурою та побутом племен-канібалів. Ризиковану поїздку влаштував, щоб відзняти для своїх парафіян освітній фільм про життя людей, які не знають цивілізації.

  Цей тотем священик виміняв у вождя на ліки, одяг та сигарети. Тепер цей та інші артефакти, що привіз мандрівник - стануть експонатами музею, який протоієрей збирається влаштувати поблизу храму. Про екстремальну подорож Микола Несправа згадує, як про жахливий сон. Каже – було небезпечно і дуже страшно.

  Протоієрей Микола Несправа настоятель Храму ікони Божої Матері "Іверська": "Мы увидели не сказочный мир, а очень жесткий, страшный, криминальный и 16 дней мы находились в этой среде… когда мы ступили на землю, нас окружили мужчины, нам проводник сказал шепотом тихонечко: "уходим".

  Над усе священика вразила антисанітарія в селищі. Напівголодні люди харчуються переважно рослинною їжею, яку жінки та чоловіки добувають на рівних.

  У цих краях цілком реально стати чиєюсь вечерею, розповідає священик. Щороку плем’я канібалів з’їдає близько 40 людей.

  Протоієрей Микола Несправа, настоятель Храму ікони Божої Матері "Іверська": "Мы столкнулись с глобальной проблемой – голодание, отсутствие белка и в некоторых случаях мы смотрели на поведение, на историю на детские игрушки, где есть элементы канибализма…очень много оружия: кастетов, топоров, которые предназначены для нападения на человека".

  Парафіяни храму молилися за свого настоятеля увесь час його подорожі. Проте кажуть – у цивілізованому світі жити не менш небезпечно, ніж у джунглях.

  Володимир Нагай, парафіянин: "Вот здесь вот, где цивилизованный мир, больше творится зла, нежели там. Там свои законы. И у каждого человека на лбу написано, хороший он или плохой".

  Метою подорожі було створити фільм з циклу «Жива паралель» про людей у різних куточках світу. Зараз триває монтаж першої стрічки, а священик-мандрівник вже готується до наступної експедиції - в Антарктиду.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Півсотні бандитів напали на військові патрулі в нетрях Ріо-де-Жанейро
  Наступний матеріал
  Музей скла в Китаї
  Теги: