Історики презентували документи, що розповідають про радянську окупацію України

  В Українському домі історики презентували Музейну експозицію та книгу-збірку документів "Чекістське досьє окупованої України".


  Повстанський рух України, спротив селян радянській владі, репресії та насильницька совєтізація – всі ці  трагічні сторінки вітчизняної історії початку двадцятого століття, які тривалий час ховали в архівах спецслужб під грифом секретно тепер загальнодоступні.

  Експозиція "Народна Війна" - це документальні свідчення опору українців центральної, східної та південної України - радянській владі. Протягом п'яти років історики збирали і опрацювали 70 тисяч документів. Отримані дані вражають: для придушення антибільшовицьких виступів восени 1920 року Москва кинула в Україну 35 дивізій Червоної армії - загалом мільйон двісті тисяч солдатів та офіцерів.

  Окрім них, працювали загони НКВС.

  У збірці "Чекістське досьє окупованої України" на тисячі сторінок- представлені секретні документи про злочини окупаційної влади в усіх регіонах. Інформацію збирали в сховищах документів СБУ та Міноборони, в обласних державних архівах.

  До кінця листопада матеріали можна буде побачити в Києві, потім - виставку представлять в обласних центрах. Планують її продемонструвати також у  Донецькій та Луганській областях. Після того наклад книги - півтисячі примірників - передадуть до університетів та обласних наукових бібліотек.

  Дмитро Мороз, Ян Доброносов
  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську згадують річницю жорсткого розгону місцевого Євромайдану
  Наступний матеріал
  Андрій Макаревич планує приїхати до українців навесні 2015-го року