Історія дивовижного порятунку дітей з крижаної води [репортаж, відео]

  Другий день народження своїх дітей можуть святкувати у сім`ї Жовтоногів, які мешкають на Київщині. 7 годин дванадцятирічний Андрій простояв у крижаній воді в криниці зі своїм братиком Богданом на плечах. Дивовижна витримка дітей здивувала навіть бувалих оперативників, які брали участь у рятувальній операції.

  Того дня дванадцятиричний Андрій забрав з дитсадка брата Богдана, якому ще немає шести. Хлопцям довелося випросити це право у батьків, щоби швидше піти у гості.

  Надія Царенко,  завідувач дитячого садка "Півник": "Завжди мати забирала, а так трапилося, що саме того дня забрав страший брат".

  Дорогу діти вирішили скоротити - пішли навпростець. Саме тут Богдан несподівано провалився у колодязь, наповнений водою. Без секунди роздумів Андрій стрибнув туди на допомогу.

  Богдан Жовтоног: "Він пригнув за мною в воду, держиться за дві палки, а мені каже - сідай мені на шию.

  Журналіст: "І ти сидів на шиї?"
   
  Богдан Жовтоног: "Угу. І кричав - поможіть, будь ласка". 

  Андрій Жовтоног: "Стояв, ноги разом, щоби не попадала вода. Я не відчував ног, а замерзали руки теж. Але я тримав, не здавався, це ж мій брат".

  При цьому Андрій примудрявся навіть розганяти спільний страх. 

  Богдан Жовтоног: "Ну розказував казки, мені не було страшно. Я просто заснув".

  Мати підняла тривогу, коли Андрій не потелефонував, як вони домовлялися.

  Людмила Жовтоног, мати: "Ми об`їздили усіх знайомих, всіх однокласників продзвонили, які тут проживають, куди вони би наприклад піти, об`їхали віс ставки, і ту дорогу - коротший шлях до нас додому". 

  Крики дітей, що лунали з криниці, ніхто не чув, хоча впродовж шести годин околиці прочісували підрозділи мнс та міліція з собаками. Вже вночі на підмогу покликали 15 бійців спецпідрозділу "Беркут".  Сержанту Олексію Саєнку вистачило півгодини, щоби буквально вислідити злощасну криницю.  

  Олексій Саєнко, сержант спецпідрозділу міліції "Беркут": "Посвітивши фонариком, я побачив сліди біля лікарні. Видно, що були дитячі. І по цих слідах я дійшов до каналізації. Після чого я покликав своїх товаришів, ми ремнями дістали дітей і занесли до лікарні".

  Рятували дітей від переохолодження порізно. Андрій провів ніч у реанімації, Богдана мати виходжувала вдома. Нині аналізи підтверджують - хлопці здорові. Сам Андрій нічого героїчного у своїй поведінці не вбачає.

  Андрій Жовтоног: "На моєму поступку всі би діти так зробили. Я так думаю. Ну не буду ж дивитися як людина помирає".

  Діти нині уперше прийшли до того місця, де провели сім найстрашніших у житті годин. Богданчик вирішив зробити криниці безпечними. 

  Леся Головата, 5 канал: "Навіть після випадку з братами ці дві криниці на території місцевої поліклініки, залишилися без люків. Єдиний тюнинг, який їм відтоді зробили - дошки та бетонні плити".

  Леся Головата, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  Тимошенко: звинувачення у корупції є політичною розправою
  Наступний матеріал
  Як дівчата на Катерини ворожили [репортаж, відео]
  Теги: