Корупція
Корупція Фото НАБУ

20 мільярдів збитків на держпідприємствах та майже півсотні справ: НАБУ оприлюднило звіт за два роки роботи

Наразі Агенція розслідує 49 проваджень щодо корупції на держпідприємствах

Наразі детективи Національного антикорупційного бюро розслідують більше 300 проваджень, з яких майже 50 стосуються корупції на державних підприємствах (ДП). Про це звітує прес-центр НАБУ

"У полі зору детективів знаходяться 35 ДП, 15 з яких за розміром активів входять до ТОП-100 державних компаній за версією Міністерства економічного розвитку та торгівлі", – зазначається в повідомленні.

За попередніми оцінками, сумарні збитки завдані цим підприємствам через корупційні правопорушення, перевищують 20 мільярдів гривень. "Найбільш "корумпованими" є компанії, що належать до паливно-енергетичного, аграрно-промислового, гірничо-металургійного комплексів, хімічної промисловості, транспортної галузі тощо", – вказується в повідомленні.

Так, станом на квітень 2017 року про підозру в завданні збитків державним підприємствам повідомлено 78 осіб. Як повідомили в НАБУ, у більшості злочинних схем задіяні керівники середньої та вищої ланки.

Звіт НАБУ про 2 роки роботи
/
Звіт НАБУ про 2 роки роботи
Звіт НАБУ про 2 роки роботи
/
Звіт НАБУ про 2 роки роботи
Звіт НАБУ про 2 роки роботи
/
Звіт НАБУ про 2 роки роботи
Звіт НАБУ про 2 роки роботи
/
Звіт НАБУ про 2 роки роботи

Також повідомляється, що детективи НАБУ та прокурори САП скерували до суду 24 справи, які стосуються діяльності державних компаній. "Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 мільярда гривень. Обвинувальні акти складено щодо 41 особи", – зазначили у прес-службі НАБУ.

Загалом 2016 року завдяки роботі НАБУ на рахунки ДП повернулися 116 мільйонів гривень, розкраданню ще майже півмільярда гривень вдалося запобігти.

Як зауважили в НАБУ, найбільший суспільний резонанс торік викликали розслідування, пов’язані з такими компаніями, як "Укргазвидобування", "Запоріжжяобленерго", "Державна продовольчо-зернова корпорація", "Одеський припортовий завод", "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", "Запорізький титаномагнієвий комбінат" та інші.

Додамо, що 16 квітня 2017 року Національне антикорупційне бюро відзначило свою другу річницю. За цей час детективи здійснюють досудове розслідування у 319 провадженнях, сукупний розмір предмету злочинів яких становить майже 85 мільярдів гривень.

Попередній матеріал
Українське місто сакур отримало "живий подарунок" від Японії
Наступний матеріал
Від найкращого друга до недруга: на кого розрахована "гра м'язами" Білого Дому
Loading...