Корупція
Корупція Фото НАБУ

20 мільярдів збитків на держпідприємствах та майже півсотні справ: НАБУ оприлюднило звіт за два роки роботи

Наразі Агенція розслідує 49 проваджень щодо корупції на держпідприємствах

Наразі детективи Національного антикорупційного бюро розслідують більше 300 проваджень, з яких майже 50 стосуються корупції на державних підприємствах (ДП). Про це звітує прес-центр НАБУ

"У полі зору детективів знаходяться 35 ДП, 15 з яких за розміром активів входять до ТОП-100 державних компаній за версією Міністерства економічного розвитку та торгівлі", – зазначається в повідомленні.

За попередніми оцінками, сумарні збитки завдані цим підприємствам через корупційні правопорушення, перевищують 20 мільярдів гривень. "Найбільш "корумпованими" є компанії, що належать до паливно-енергетичного, аграрно-промислового, гірничо-металургійного комплексів, хімічної промисловості, транспортної галузі тощо", – вказується в повідомленні.

Так, станом на квітень 2017 року про підозру в завданні збитків державним підприємствам повідомлено 78 осіб. Як повідомили в НАБУ, у більшості злочинних схем задіяні керівники середньої та вищої ланки.

Також повідомляється, що детективи НАБУ та прокурори САП скерували до суду 24 справи, які стосуються діяльності державних компаній. "Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 мільярда гривень. Обвинувальні акти складено щодо 41 особи", – зазначили у прес-службі НАБУ.

Загалом 2016 року завдяки роботі НАБУ на рахунки ДП повернулися 116 мільйонів гривень, розкраданню ще майже півмільярда гривень вдалося запобігти.

Як зауважили в НАБУ, найбільший суспільний резонанс торік викликали розслідування, пов’язані з такими компаніями, як "Укргазвидобування", "Запоріжжяобленерго", "Державна продовольчо-зернова корпорація", "Одеський припортовий завод", "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", "Запорізький титаномагнієвий комбінат" та інші.

Додамо, що 16 квітня 2017 року Національне антикорупційне бюро відзначило свою другу річницю. За цей час детективи здійснюють досудове розслідування у 319 провадженнях, сукупний розмір предмету злочинів яких становить майже 85 мільярдів гривень.

Попередній матеріал
Українське місто сакур отримало "живий подарунок" від Японії
Наступний матеріал
Від найкращого друга до недруга: на кого розрахована "гра м'язами" Білого Дому
Loading...