Інвалідні візочки для домашніх тварин

  Друге життя дарують тваринам-інвалідам активісти зоозахисних організацій. Створюють спеціальні візочки для собак, які не можуть самостійно пересуватися. Прототипами для вітчизняних інвалідних візочків слугували американські аналоги. Про життя собаки на двох колесах, сюжет Дар’ї Безродної.

  Для пса-інваліда - Любчика прогулянка справжнє свято. Вдома він майже не пересувається на двох лапах, а на вулиці ганяє на колесах.

  Анастасія Шкуренко: "Собаки сначало пугаються, потому, что такой терминатор. А потом принюхиваются и понимают, что это собачка только немного громыхающая".

  Любчика Анастасія знайшла біля автотраси з переламаним хребтом. У столиці - він був першим псом на колесах, розповідає власниця. 2 роки тому на американський візочок скидалися всі зоозахисники столиці. Нині ж подібні пристої створюють подружжя: веб-дизайнер і системний адміністратор - Ілона та Олег. Уже зробили 20 штук. А автопарк їхнього власного песика Чичика налічує аж три візочки.

  Олег Кодак: "Она состоит из каркаса, рама, мы ее называем по типу автомобильной стабилизатором поперечной устойчивости. И подвеска, где собственно говоря удерживается само животное".

  Американський візочок обійдеться мінімум у 350 доларів без доставки. Столичні зоозахисники готові зробити такий пристрій за півтори тисячі гривень. Це вартість матеріалів. За роботу винахідники не беруть ні копійки і додають: їхня конструкція легка, тварини до них швидко звикають.

  Ілона Крилова: "Вот у меня такса одна была. Я не успела даже застегнуть шлеечки как следует, на коляске. Он как побежал и хозяин за ним. Я им только рукой помахала и все".

  Продовжити повноцінне життя тварині можна і за допомогою протезів. У Європі крім песиків та кішок їх мають навіть черепахи, слони та дельфіни. До Укрпротезу ще жодного разу не зверталися за штучними кінцівками для тварин. Хоча фахівці готові хоч сьогодні поексперементувати.

  Віталій Кривша, Головний інженер промислового об’єднання Укрпротез: "Дивлячись на цю ніжку можна було б за 500 гривень обслуговувати".

  Українці не завжди готові вкладати гроші та сили у тварину-інваліда. Найчастіше обирають найдешевший спосіб, констатує ветеринар Ольга Провалова.

  Ольга Провалова, Начальник подільської районної лікарні ветеринарної медицини у м. Києві: "При незначних травмах ока, кінцівки відмовляються від тварини хочуть її приспати. Ми або знаходимо для неї нових власників, або вмовляємо хазяїв, що непотрібно так робити".

  Дар`я Безродна, Олексій Іванченко, Микола Лебедев. "5 канал"

  Попередній матеріал
  Журналісти Бі-Бі-Сі оголосили дводенний страйк
  Наступний матеріал
  Теракт у Пакистані - 50 людей загинуло
  Теги: