5 канал

"Злочини Путіна в Сирії": під посольством РФ у Києві активісти створили моторошну інсталяцію

Інсталяція з уламків ляльок та штучної крові є символом, що нагадує про жахи Алеппо

У четвер, 15 грудня, під посольством РФ у Києві українські активісти влаштували акцію "Злочин Путіна у Сирії". Під час неї люди клеїли на паркан відомства світлини з зображеннями зруйнованого Алеппо та жертвами бомбардувань, передає "5 канал".

До посольства прийшли близько 100 активістів – це і представники Сирії, які зараз проживають тут, і представники інших арабських національностей, і колишні політв'язні Кремля, правозахисники та пересічні кияни. Вони виклали на білому полотні символічну інсталяцію – уламки ляльок та дитячих іграшок, облитих червоною фарбою. У такий спосіб у столиці України спробували нагадати про дітей Сирії, загиблих від російських авіаударів.

"Ці іграшки – в пам'ять про дітей, які не встигли ними награтися", - кажуть активісти.

На фасаді будівлі посольства РФ активісти розклеїли ті самі фотографії з Сирії, які напередодні шокували світ. На них зображені постраждалі сирійці, у тому числі діти. Один з учасників акції наголосив: "Те, що відбувається сьогодні в Сирії – ганьба для всього світу ХХІ сторіччя".

"Мінімум, який ми сьогодні можемо зробити  - прийти сюди та сказати "ні" цій політиці, намагайтеся діяти людяно. Досить руйнувати країну", - зазначають активісти.

Учасники сьогоднішньої акції обурювалися не лише діями Росії, а й бездіяльністю інших країн світу та міжнародних організацій, які могли б зарадити Сирії. Українці, присутні на акції, закликали інших громадян України не бути байдужими до цієї проблеми.

"У цей складний для Сирії момент ми солідарні з нею. Для мене дуже важливо, щоб наша солідарність йшла далі Facebook чи акцій біля посольства РФ, а щоб Україна також повинна бути готова приймати біженців з Сирії", - каже учасниця акції. 

Нагадаємо, напередодні у Парижі тисячі людей вийшли на протест проти вбивств в Алеппо. Міська влада навіть загасила Ейфелеву вежу на знак солідарності з сирійцями.

Дивіться такожБілий дім – про хаос в Алеппо: Асад перейшов усі можливі межі

Попередній матеріал
Презентація доповіді "Крим у пітьмі: придушення незгоди" – трансляцію завершено
Наступний матеріал
Форум об’єднаних громад за участі прем'єр-міністра Володимира Гройсмана – трансляцію завершено

Білий дім – про хаос в Алеппо: Асад перейшов усі можливі межі

Сирійські повстанці заявили про нову угоду щодо евакуації мешканців Алеппо

РФ не готова допускати кого-небудь в Алеппо – експерт

Неспокій в Алеппо: повстанці почали контрнаступ зі своїх "останніх позицій"