Іноземні журналісти стверджують, що малайзійський літак був збитий "Буком", привезеним із Курська

  Боїнг-777 Малайзійських авіаліній збив зенітно-ракетний комплекс "Бук", привезений із російського Курська.

  Такі дані опубліковано у спільному розслідуванні німецького журналу Der Spiegel, агентства CORRECT!V і голландського видання Algemeen Dagblad, повідомляє hromadske.tv.

  CORRECT!V збирали матеріали в Україні та Росії, спілкуючись з польовими командирами та лідерами проросійських бойовиків.

  Журналістам стало відомо, що "Бук" доставили "з метою захисту російських танкових дивізій, які воювали на українській території без розпізнавальних знаків".

  "Ніяких сумнівів, що рейс MH 17 був збитий ракетою. І ця ракета була випущена з землі і не зі штурмовика", – заявив експерт в області протиповітряної оборони Руперт Шмідт (псевдонім).

  Як він пояснив, пілоти бойових літаків атакують вороже судно в хвостову частину, а не спереду. Задня частина літака - сліпа. Якщо штурмовик наближається спереду, то він може бути помічений пілотами. Обидва літаки будуть рухатися один до одного на високій швидкості. MH17 наблизився до російського повітряного простору, він був збитий в 40 км від кордону. Кабіна пілота дивилася в бік Росії. Пілоти вже були на зв'язку з російським управлінням повітряним рухом.

  "Відповідно, атакуючий літак на цій висоті і швидкості міг летіти тільки з російського повітряного простору", – зазначив Шмідт.

  Водночас ракета "земля-повітря" запрограмована на вибух перед літаком або над ним: тоді літак летить через хмару осколків. Це збігається з даними нідерландських експертів: "об'єкти, що володіли високою енергією, пробили літак зверху і спереду".

  "Якщо це була зенітна керована ракета, це міг бути тільки "Бук М1", вбивця літаків, розроблений в СРСР. У сільській місцевості України не встановлені системи ППО", – сказано в розслідуванні.

  Дуже важливим у цьому контексті є те, що радари "Бука" не відрізняють тип літака: бойовий чи пасажирський.

  Мета комплексу "Бук" – оборона сухопутних військ.

  "Російські танкові дивізії пересуваються тільки в супроводі "Буків". Без ракетного прикриття такі машини легка здобич штурмовиків", – заявив Шмідт. Це підтверджує і прес-секретар німецьких збройних сил: "мобільні системи ППО завжди можна виявити неподалік від танків".

  За місяць до катастрофи, Держдеп США заявив, що український кордон перетнули російські танкові дивізії. Під час обстрілів, було збито український військовий вертоліт, військово-транспортний літак Ан-26, штурмовик Су-25. На думку експертів, не всі літаки уражені з ПЗРК – збиті Антонов та Су-25 свідчать про використання серйознішої зброї, зокрема "Буку".

  Попередній матеріал
  У Нікополі чоловік відправив "Новою поштою" вибухівку
  Наступний матеріал
  Національне антикорупційне бюро зможе очолити іноземець

  У тілах пасажирів малайзійського "Боїнга" було знайдено фрагменти ракет - СБУ

  Пасажирів малайзійського "Боїнга" ідентифікуватимуть ще 5 місяців

  Порошенко сподівається, що результати розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" оприлюднять до літа

  Перші вантажівки з уламками малайзійського "Боїнга" прибули до Нідерландів