facebook.com/aviationanalytics

Інфографіка: якому транспорту українці надають перевагу

    Авіаперельоти є найменш доступним видом транспорту. На одного жителя в середньому припадає 0,15 поїздок

    За даними статистики, в середньому щорічно кожен житель України 253 рази користується метро, 120 разів тролейбусом, 113 – трамваєм, 68 – автобусом і 9 разів – залізницею (в розрахунку на мешканців тих міст, які мають ці види транспорту).

    Авіаперельоти ж є найменш доступним видом транспорту. На одного жителя в середньому припадає 0,15 поїздок, іншими словами, літає кожен сьомий. Однак фахівці галузі схиляються до думки, що літає не більше 2% населення. Тобто літають одні й ті ж, але кілька разів на рік. Такі дані наводяться у інфографіці Aviation News & Analytics.

    У країнах ЄС на одного громадянина припадає в середньому 1,7 польотів на рік, тобто в 10 разів більше, ніж в Україні.

    Зазначається, що показник рухливості населення авіаційним транспортом зріс в 9 разів: з 0,02 поїздок в рік у 2000 році – до 0,18 в 2013 році. Зниження до 0,15 в 2014 році пов'язане з економічною нестабільністю і політичною кризою в країні.

    Беручи до уваги, що дальність середнього польоту в кілька разів перевершує поїздки наземними видами транспорту, авіаперевезення займають 11% в загальному пасажирообігу (або 11,6 млрд пасажиро-кілометрів).

    У структурі експорту послуг на авіацію припадає 14,2% (або $742 млн), а в структурі імпорту – 40,6% ($466 млн). Стосовно до авіації, експорт - це міжнародні польоти українських авіакомпаній з України, а імпорт - відповідно іноземних в Україну.

    Держстат також повідомив, що транспорт, складське господарство та поштові послуги згенерували 6,6% ВВП України в 2015 році.

    Як повідомляв 5.ua, заступник Київського міського голови, секретар Київради Володимир Прокопів прогнозує, що нічні маршрути міського пасажирського транспорту запрацюють у найближчий місяць.

    Попередній матеріал
    Бойовики блокують автомобілі СММ ОБСЄ і не пускають у пункти пропуску – ЗМІ
    Наступний матеріал
    "Укроборонпром" передав Нацгвардії першу партію новітніх бронетранспортерів

    Приземлення найбільшого у світі транспортного літака в аеропорту Австралії

    КМДА: Впровадження нічного міського транспорту в Києві – питання кількох тижнів

    У Києві планують встановити 50 "розумних" зупинок громадського транспорту