Ікони, які викрали із церков Вінниччини, повернули у храми [відео]

  Правоохоронці затримали зловмисників - мешканців Запоріжжя, які загалом поцупили 45 ікон. Вартість кожної з них фахівці оцінюють від однієї до 15 тисяч доларів.

  Крадіжку дев`яти ікон із церкви Святого Іоанна Богослова виявив настоятель храму села Тростянчик.  Того дня отець Павло застав зламані замки на дверях і порожній іконостас. Пропало сім великих ікон та дві маленькі.

  Отець Павло, настоятель храму: "Завжди заходю в храм – дивлюся на ікони. І думаю – невже і тут заберуть? Невже такий день буде, що і тут влізуть? І так, кожен раз з острахом входю в храм. А всьо в порядку. І знову – невже заберуть? Прийшов той день, що забрали".

  Крадіїв міліція затримала випадково. Правоохоронці  оформляли ДТП, що сталась у Тростянецькому районі. У салоні авто і виявили старовинні ікони. Його пасажирів - двох молодиків, звинувачують у серії крадіжок, скоєних протягом року не тільки на Вінниччині, а й у Чернігівській, Кіровоградській областях і в Сімферополі. Брали лише вартісний товар, запевняють фахівці. Ринкова ціна кожної викраденої ікони коливається від тисячі до 15 тисяч доларів.

  Алла Ліпська, старший науковий співробітник Вінницького краєзнавчого музею: "Це ікони школи Києво-Печерської Лаври.  Кінець XIX, початок XX століття. Ікони писані на дереві. Ліфкас іде. І потім позолота по ліфкасу. З включенням емалі кольорової".

  Вилучені у зловмисників ікони правоохоронці вже передали представникам місцевої єпархії. Церковники кажуть - найближчим часом повернуть лики святих на їхні місця у храмах. А громада Тростянчика планує обладнати церкву сигналізацією, щоб захистити святині. 

  Василь Романець, сільський голова Тростянчика: "Буде, або відео спостереження, або відео сигналізація. Це якісь кроки, аби захистити нашу церкву від майбутніх злочинів".

  Юлія Миронова, Олександр Будзіловський, 5 канал

  Попередній матеріал
  Виставка зіркових авто у Лос-Анджелесі
  Наступний матеріал
  У Бангкоку під загрозою затоплення сотня заводів
  Теги: