ГУБОЗ викрив схему викрадання фінансів на залізницях України

  Чергову схему розкрадання державних коштів, яку втілювали в життя посадовці на залізницях України, викрили співробітники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ).


  Про це 22 жовтня повідомила прес-служба МВС України.

  Як стало відомо, у результаті шахрайств з фінансовими ресурсами, службових підроблень та зловживання службовим становищем керівництвом державних підприємств завдано збитків на суму понад 110 мільйонів гривень.

  За словами заступника начальника ГУБОЗ МВС України – начальника антикорупційного бюро Ігоря Купранця, службові особи, обіймаючи посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, "підписували із зацікавленими комерційними банками угоди про відкриття кредитних ліній для державних підприємств".

  При цьому укладення кредитних договорів здійснювалось без проведення будь-яких тендерних процедур, визначених Законом України "Про здійснення державних закупівель".

  Наразі заступникові начальника Одеської залізниці оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем).

  "Жінка незаконно підписала угоду про відкриття мультивалютної відновлюваної кредитної лінії з лімітом 135 мільйонів гривень, внаслідок якої завдано збитків ДП на суму понад 7 мільйонів гривень. Аналогічні схеми розкрадання викрили оперативники й на інших залізницях, збитки від підписання ряду незаконних договорів складають більше ніж 106 мільйонів гривень", - зазначив Ігор Купранець.

  У ході досудового розслідування проведено ряд обшуків, як за місцями роботи фігурантів, так й за місцями їх мешкання, під час яких вилучено докази злочинної діяльності посадових осіб.

  Раніше повідомлялось, що священики УПЦ не причащатимуть корупціонерів.
  Попередній матеріал
  В АП повідомили про звільнення майже половини чиновників
  Наступний матеріал
  Військовий хірург з Рівного після виконання завдань АТО прийняв сан диякона