Гривня на міжбанку у порівнянні із днем учорашнім трохи відіграла

  Трохи відіграла гривня на міжбанку у порівнянні із днем учорашнім - сьогодні торги закрилися на рівні 8-88-ми за долар, напередодні ж було на 17-ть копійок більше. НацБанк продовжує переконувати - ситуацію контролює, а падання гривні - ситуативне, через політику. Утім, у слід за здешевленням гривні вже здорожчали імпортні товари, які постачають в Україні обчислюючи в іноземній валюті, зокрема, пальне.

   

  В обмінних пунктах спокій - без черг та ажіотажу. У порівнянні з учорашнім днем - долар подешевшав. Тепер за нього в обмінниках просять не більше 9 гривень. А нацбанк рапортує - ситуація під контролем. Усе, що похитнуло нацвалюту - ситуативне та минуче.

  Валерій Литвицький, радник голови НБУ: «Є внутрішня ситуація, є зовнішня, але ці фактори ситуативні. Чому ситуативні, от посилення долара вплинуло на обмінні курси багатьох країн вплинуло? Вплинуло, а на нас вплинуло, вплинуло. Але цей фактор вже відходить».

  Ще одна причина здешевлення гривні, тлумачать у Нацбанку, пізно ухвалений державний бюджет, який встановлює курс валюти на поточний рік.

  Валерій Литвицький, радник голови НБУ: «Цей фактор відійшов? Майже відійшов - бюджет прийнятий. але з’явились інші ситуативні фактори, які тиснуть на валютний ринок. Доля уряду. Який буде уряд, хто його буде очолювати».

  Олександр Савченко, колишній заступник голови НБУ: «Є економічні фактори, які зумовлюють дрейф гривні до девальвації, а є політичні. Але є ще третій фактор - це активна політика нацбанку й уряду, якої ми зараз не бачимо».

  Колишній працівник НБУ вирахував: якби національний регулятор свідомо не дозволив гривні падати - долар не коштував би 9 гривень,

  Олександр Савченко, колишній заступник голови НБУ: «Курс 8,8 він уже на шкоду йде як імпортерам, так експортерам. Якщо буде адекватна політика - то курс може відкотитися до 8,6. Це адекватний курс сьогоднішньому часу».

  Та поки ще не «відкотився». У Нацбанку радять чекати. Після двотижневого здорожчання гривні - українці і собі вирішили почекати з валютними операціями.

  Тетяна, киянка:«Не здавала, не покупала. А смысл. Если вам никуда не надо и вам не нужна срочно валюта - это бессмысленное мероприятие».

  Віталій, киянин: «Поки що не відчув, але якщо перерахувати на якусь більшу покупку - авто, квартиру - то це все звичайно підніметься в гривнях».

  Відчули на собі валютні хитання водії. Пальне за тиждень подорожчало приблизно на 10 копійок. Та ця сума не така страшна для киян, щоб відмовлятись від чотириколісного.

  Олександр, водій: «На транспорт не хочеться, потому что просто не успееш на тролейбусе или автобусе много дел делать».

  Володимир, водій: «Якщо підніметься більше - то буду економити, а пока нє. 10-20 копійок то не страшно».

  Не страшно. Але при заправці ста літрів відчутно. Водії розмірковують - при зміцненні гривні - вартість пального має знизитись. За останню добу на міжбанку американська валюта подешевшала на 22 копійки. Тож завтрашній обмінний курс має бути нижчим від нинішнього. Але в обмінних пунктах з валютою і досі не густо.

   Ірина Герасимова, Анна Грішина, Богдан Кальченко «5 канал».

  Попередній матеріал
  Глазьєв: Українська влада не має інших варіантів, окрім застосування сили
  Наступний матеріал
  Другим потерпілим від вибуху в Будинку профспілок став 15-річний мешканець Львівщини
  Теги:
  Loading...