Громадськість занепокоєна заявою про покарання за зйомку працівників ДАІ

  Водіїв можуть карати за відеозйомку працівників ДАІ. Про це заявив заступник начальника інспекції Володимир Резніков. Він зазначив, що громадяни, які фільмують роботу інспекторів, можуть бути покарані на 15 діб адмінарешту. Водії таку заборону важають незаконною та наполягають: відеофіксація розмови з працівником ДАІ - чи не єдиний спосіб боротьби із свавіллям недобросовісних інспекторів.

  Його силою затягли до машини, відібрали мобільний телефон, стерли відео та посадили на 3 доби. Офіційно - за порушення правил переходу вулиці. Киянин Олексій знімав працівників ДАІ, які, нібито, поставили машину у забороненому місці. Каже, на його зауваження інспектори відреагували неадекватно.

  Олексій Кірієнко, водій: "Меня за эту видеосъемку побили, сфальсифицировали материалы дела, и посадили на трое суток".

  Водії, які знімать на камеру, заважають ДАІ працювати - вирішили в інспекції і попередили: знімати без їхньої згоди - не можна. Тих, хто ослухається, погрожують на 15 діб посадити.

  Володимир Резніков, заступник начальника управління ДАІ МВС України: "У співробітників міліції багато обов`язків і прав, але так само, це фізична особа, і він - людина, і він має право вимогу поставити до будь-якої особи - припинити, якщо він не хоче, щоб його знімати. Дати таку вимогу, яка закріплена у статті 307 Цивільного кодексу України".

  Юристи кажуть: або чиновники погано знають закони, або навмисно заплутують людей.

  Олена Воронцова, юрист: "Человек может пользоваться камерой для себя, и что делает работник ГАИ. Статья 307 гражданского кодекса, по моему мнению, она здесь не применима только потому, что в ней говорится о физическом лице. Когда работник ГАИ одевает форму, выходит на место несения службы - он является публичным лицом, публичное лицо. В этом случае статья не применима". 

  Але Володимир Резніков переконаний - під час відеозйомки водії порушують конституційні права інспекторів ДАІ. Адже вони не лише держслужбовці, а й люди.

  Володимир Резніков, заступник начальника управління ДАІ МВС України: "Співробітник міліції - це людина? Скажіть будь-ласка, це людина? Я до вас звертаюсь".

  Громадські діячі констатують: кількість водіїв, які використовують відеофіксацію, в Україні зростає щороку. Не виключають - є й такі, хто навмисно провокує ДАІ-шників. Але головне, кажуть, у більшості випадків лише зйомка допомагає з`ясувати правду.

  Єгор Воробйов, громадський активіст: "Зйомка допомагає, щоб якось стримувати безпосередньо співробітника ДАІ від якихось протиправних дій і по-друге - це щоб мати докази у суді".

  Киянину Олексійові Кірієнку таки вдалося відновити відео з картки пам`яті телефону. Цей доказ став аргументом для апеляційного суду - справу повернули на дорозслідування через півтора роки.

  Олексій Кірієнко, водій: "Было что-то не правомерное зафиксировано с их стороны, и они побоялись, и решили уничтожить доказательства. Я другого объяснения логически не нахожу". 

  У Міністерстві внутрішніх справ на гучну заяву ДАІ відреагували миттєво. Речник відомства запевнив - знімати інспекторів ніхто не заважатиме, карати за це не будуть, а лише можуть попросити не розповсюджувати запис у ЗМІ.

  Дарія Феденко, Ігор Коваленко, Дмитро Демішев, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Під час зустрічі з військовими іспанський король перечепився і впав
  Наступний матеріал
  На Київщині завершили збір ранніх зернових
  Теги: