Громадські організації: МВС незаконно заробляє 3 млрд. грн. на рік [відео]

  Наша міліція нас оббирає. Вітчизняні правоохоронці, замість захищати майнові права громадян, навпаки - системно їх порушують. Такі результати дослідження кількох громадських організацій. За їх даними, щороку МВС незаконно заробляє щонайменше 3 млрд. грн. Ліві доходи йдуть, зазвичай, з примусових благодійних внесків, хабарництва, відбирання машин на штрафмайбанчики. У міліції закиди спорстовують, та зізнаються - мають недержавні заробітки, бо фінансування з бюджету замало.

  Авто киянки Світлани кілька місяців тому зупинив патруль ДАІ. Пояснили: водій - заборгувала державі, її машину - конфісковують і відвозять на штрафмайданчик. 

  Світлана Шеповалова: "Я просила - отвезите меня пожалуйства на госудрственную штрафплощадку - я знаю, что ее стоимость 10 гривен за сутки. Мне сказали, что это государственная штрафплощадка, но потом выяснилось, что это частная штрафплощадка стоимостью 200 гривен за сутки".

  Автомобіль вартістю у 30 тисяч доларів інспектори конфіскували за несплату штрафу у 200 гривень. Та навіть після того, як жінка погасила борг, машину не повернули. Наказали чекати тиждень. А потім - ще стільки ж.

  Світлана Шеповалова: "В общей сложности машина простояла десять дней, я должна была бы заплатить 2000 гривен".

  Стільки платити жінка не збиралася. Разом з активістами "Дорожнього контролю" вночі приїхала на штрафмайданчик і сама забрала авто.

  Ростислав Шапошников - один із тих, хто допамагав тоді Світлані. У своїх діях злочину не вбачає. Каже: порушують ДАІшники, бо не мають права відганяти авто на приватну стоянку, та ще й змушувати оплачувати її.

  Ростислав Шапошников, керівник сайту "Дорожній контроль": "Если ГАИ заключило договор с любым предприятием, то она и оплачивает услуги этого предприятия - не человек".

  Щонайменше 7 тисяч машин ДАІ щороку незаконно забирає на приватні штрафмайданчики - кажуть експерти. Вони упевнені: таким чином міліціонери заробляють собі на життя.

  Сергій Швець, експерт Моніторингу дотримання прав власності у діяльності органів внутрішніх справ: "З року в рік міліція фінансується в межах 40 відсотків від потреби, дефіцит покривається за рахунок спецфондів і інших непрозорих джерел".

  Серед непрозорих джерел експерти називають і примусові доброчинні внески від підприємств.

  Сергій Швець, експерт Моніторингу дотримання прав власності у діяльності органів внутрішніх справ: "В межах трьох мільярдів вони отримують зі спеціального фонду".

  Володимир Поліщук, речник МВС: "Ні, мені ці цифри не підтвердили. В минулому році 200 млн. гривень за рахунок благочинних внесків було зібрано".

  У міліції не приховують: господарською діяльністю таки займаються, але все - у межах закону. Кажуть: змушені це робити через недостатнє фінансування.

  Азад Сафаров, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Болгарії відбувся резонансний суд над водієм циганського барона
  Наступний матеріал
  Міста-господарі Євро-2012 перевірять на готовність приймати неповносправних
  Теги: