5.ua

Громадські активісти принесли до стін Ради "золоті батони"

  Громадські активісти у масках одіозних корупціонерів режиму Януковича біля парламенту вимагали створення антикорупційного Бюро.


  Про це повідомляють організатори акції - "Центр протидії корупції" та Transparency International Україна.

  Активісти у масках Віктора та Олександра Януковичів, Пшонки, Азарова та інших "подякували народним депутатам за те, що ті досі не ухвалили законопроект, яким утворюється антикорупційне Бюро".
  Активісти принесли під стіни Верховної Ради "золоті батони" та закликали народних депутатів розглянути та ухвалити законопроект про Антикорупційне Бюро, що має розслідувати корупційні злочини високопосадовців.

  "Тільки корумповані чиновники проти антикорупційного бюро", - зазначає Дар’я Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції.

  ​​"Хто з них віддасть перевагу батону, а не закону, знатимемо вже завтра – у передостанній робочий день Ради, - додала вона.

  Активісти переконані, що "один з найважливіших антикорупційних законопроектів за всю історію незалежної України" має бути проголосований чинним складом парламенту, в якому зібралися "найбільша кількість корупціонерів за всю історію українського парламентаризму".

  Створення такого органу є основою всієї антикорупційної реформи, так як дозволить провести неупереджені розслідування корупційних злочинів політичної еліти, включно з притягненням до відповідальності високопосадовців та конфіскацією корупційно набутих статків, зазначають активісти.

  "Якщо спікер не поставить на голосування, а парламент не підтримає законопроект про створення Бюро, виборці отримають від нас чіткий сигнал неготовності чинних та майбутніх народних обранців до зміни системи. Вони і далі боротимуться з дрібними хабарниками, в той час як Україна займатиме перші місця в рейтингу найбільш корумпованих країн світу", - стверджує Олексій Хмара, голова Трансперансі Інтернешл Україна.
  Варто зазначити, що зараз в парламенті зареєстровано два законопроекти (№4780 та №4780-1) про створення Антикорупційного Бюро.

  Окремо реєстрації очікує ще один проект закону, розроблений Кабінетом міністрів за участі експертів з "Реанімаційного пакету реформ" та поданий президентом до парламенту 4 вересня п.р.

  Попередній матеріал
  В Україні буде працювати Будинок молоді
  Наступний матеріал
  Тристоронню газову зустріч "Україна-РФ-Еврокомісія" перенесено
  Теги:
  Loading...