5 канал

Гройсман: 250 млн грн при закупівлі ліків були в оборудках – більше такого не буде

Внаслідок закупівель ліків через міжнародні компанії Україна економить від 10 до 90% на закупівельних цінах

Про це на прес-конференції з нагоди надходження першої партії ліків для онкохворих, які були закуплені британською компанією Crown Agents, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Сьогодні хочу навести приклад, що та система, яка була запроваджена Міністерством охорони здоров'я, призвела до того, що ми маємо закупівлю ліків через міжнародні організації: від 10 до 90% економії на закупівельних цінах. Препарати, про які ми говоримо сьогодні, – це більше 700 млн. Будь ласка, помножте на 30%. 210 мільйонів до сьогоднішнього дня в минулому залишалися на оборудках і штучно завищених цінах. Я переконаний, що такого більше не буде", – зазначив він.

Прем'єр додав: "Зараз потрібно декілька місяців, щоб виділити постачання по всім препаратам, які необхідні, по територіях, але враховуючи те, що ми маємо запас в областях вже створений, так як нас інформують обласні райдержадміністрації, обласні ради, це буде достатньо для того, щоб ситуацію стабілізувати".

Крім того, Гройсман нагадав, що у середу, 20 квітня, уряд прийняв рішення про те, щоб ліки, які зареєстровані і споживаються в країнах Америки, Канади, Європейського Союзу, Швейцарії, Японії і Австралії, були допущені на ринок України без будь-яких зволікань. 

Нагадаємо, як заявила в ефірі "5 каналу виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Ольга Стефанишина, корупції в Міністерстві охорони здоров'я більше немає.

Попередній матеріал
Парубій збирається фундаментально змінити регламент Ради
Наступний матеріал
Глава МЗС Німеччини розповів про співпрацю з Росією щодо вирішення міжнародних конфліктів
Теги:
Loading...

Стефанишина сказала, хто керує МОЗ, поки не призначено міністра

Доки не призначили міністра охорони здоров'я, за МОЗ відповідатиме один з віце-прем'єрів - Кутовий

Від посади міністра охорони здоров'я відмовилися не менш ніж 15 кандидатів - нардеп

ЮНІСЕФ закупив всі необхідні для України вакцини