images.unian.net

ГПУ спростувала заяву Лікарчука про неможливість проведення ЗНО у 2016 році

  У Генпрокуратурі назвали свідомою дезінформацією заяву Ігора Лікарчука, тимчасово відстороненого директора Українського центру оцінювання якості освіти, щодо неможливості проведення зовнішнього тестування в 2016 році у зв'язку з діями правоохоронних органів.

  Про це повідомила прес- служба Генпрокуратури.

  Таку реакцію Генпрокуратури викликала заява Ігора Лікарчука (тимчасово відстороненого від посади до завершення розслідування можливих зловживань у цьому центрі - Ред.) на прес-конференції у Києві 27 серпня 2015 року. Тоді Ігор Лікарчук, за інформацією УНІАН, заявив: "Під час слідчих дій в УЦОЯО в Івано-Франківському регіональному центрі, який є центральним, вилучені сервери, комп'ютерна техніка, програмне забезпечення. Коли воно нам буде повернуто і в якому стані - невідомо. Для відновлення технічного і програмного забезпечення технологічного процесу проведення ЗНО потрібно не менше 10-11 місяців напруженої роботи сильної команди програмістів, потрібні кошти... Також вилучена база банку тестових завдань з майже 40 тисяч каліброваних завдань, і невідомо, в якому вони стані. Тобто тести доведеться складати вручну із завдань, які будуть придумані на ходу. Ми не гарантуємо якісних валідних сертифікаційних робіт у зв'язку з цією ситуацією".

  Натомість у Генпрокуратурі наголосили: "Під час проведення обшуків у рамках кримінального провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в "Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання", безпосередньо в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО), належне йому комп’ютерне, серверне обладнання та програмне забезпечення, у тому числі база тестових завдань, не вилучались. Після проведення обшуку УЦОЯО працював у штатному режимі. Доступ до баз даних для працівників УЦОЯО обмежений не був".

  У відомстві також відповіли щодо вилучення сервера на заході України: "В Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти вилучено два сервери з програмним забезпеченням "SPRUT 3D" з даними про результати ЗНО-2015. Копію вказаного програмного забезпечення залишено власнику для забезпечення безперебійної роботи, у тому числі для внесення даних про задоволені апеляції абітурієнтів, щоб нікого не обмежувати у можливості вступу. Більше того, Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 21 липня 2015 року зробив офіційну заяву про те, що слідчі дії "не несуть загрози для вступної кампанії". (У коментарі "Дзеркалу тижня" від 7 вересня 2015 року міністр освіти і науки Сергій Квіт повідомив: "Всі загрози, озвучені Ігорем Лікарчуком, абсолютно реальні. Але ми плануємо не просто зберегти, а й надалі розвивати ЗНО. Для того і працюємо" - 5.ua).

  Через суспільний резонанс, який викликали дії ГПУ щодо керівництва УЦОЯО, прес-служба відомства надала додаткову інформацію про обставини і перебіг даного кримінального провадження. "Слідством встановлено, що службові особи УЦОЯО систематично вносили зміни та знищували інформацію, яка оброблюється в базах даних УЦОЯО та зберігається на серверному обладнанні. Як наслідок, у ручному режимі надавались незаконні переваги у доступі до вищої освіти.  Аналізом вилучених у ході обшуків доказів встановлено зміни даних в системі стосовно понад 100 осіб", - заявили у Генпрокуратурі.

  На сьогодні першому заступнику директора Центру оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою), ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) КК України, та 30.07.2015 обрано Печерським районним судом м. Києва запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Досудове слідство триває.

  Нагадаємо, 23 липня 2015 року в інтерв’ю "5 каналу" голова комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич повідомила, що Генеральна прокуратура не надала доказів, які б свідчили про фальсифікування результатів зовнішнього оцінювання.

  Попередній матеріал
  Гримчак: Виконання Мінських угод - "це єдиний шлях Росії, щоб зберегти своє обличчя"
  Наступний матеріал
  В Умані паломники-хасиди перерахували 300 тис. грн для бійців АТО